Zápas s extraligovými parametry, hodnotí Václav Varaďa

07.09.2010 · Martin Stebel
Gólově bohatou nadílku mohlo sledovat obecenstvo v třinecké Werk aréně během posledního domácího přípravného duelu před startem extraligy. Zlínského rivala Oceláři zdolali přesvědčivě 9:4. Jednou brankou a asistencí se prezentoval Václav Varaďa, jenž nám sdělil své pozápasové postřehy.

Již od úvodního buly bylo patrné, že útočné manévry dnes budou nad obrannou činností dominovat. Oceláři svého soka rozhodně nešetřili a rychlými kombinačními akcemi se poměrně snadno dostávali na dostřel Sedláčkovy svatyně: "Bylo patrné, že se blíží extraligový začátek. Zápas měl velmi slušné tempo a nasazení. Pozitivem byly naše přesilovky, které nám docela dobře vycházely. Trochu škoda, že jsme občas zapomínali na zadní vrátka, ale Zlín má dost šikovných a rychlých hráčů. Z dnešního zápasu mám kladný dojem. Dobře jsme bruslili, všichni kluci poctivě makali. Snad tuto hru přeneseme do extraligových soubojů," přeje si světem protřelý rutinér.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zvýšil náš respondent na 3:0. Jeho branka byla z kategorie kuriózních: "Gólman soupeře vyjel za branku a nějak záhadně si tam neporozuměl s obráncem. Puk se nečekaně odrazil před opuštěnou klec. Byl jsem poměrně daleko od branky, ale stihl jsem rychle dobruslit a kotouč zvednout nahoru," popisuje svůj gólový příspěvek.

V. Varaďa (vlevo) ideálně asistuje u branky V. Poláka na 6:2.

Zkušený forvard v přípravném období nastupuje ve formaci s Radkem Bonkem a Vojtěchem Polákem. Nabízí se proto otázka, jak vidí vzájemnou spolupráci: "Trenéři od nás očekávají důraznější hru, což se zatím snad daří plnit. Sám jsem zvědav, jak nám to půjde v ostrém extraligovém boji. Je docela možné, že v horším období nás trenéři rozdělí, ale zatím snad může panovat oboustranná spokojenost. S Radkem i Vojtou se mi hraje velice dobře," okomentoval souhru své lajny.

Z minulé pohárové konfrontace v Plzni si silově disponovaný borec odnesl menší krvavý šrám nad pravým okem. Rána je však zahojená a připomíná ji pouze pár stehů: "Před koncem zápasu tam vznikla menší potyčka. Chtěl jsem pomoct Jirkovi Polanskému, který byl zakleštěný u mantinelu s obráncem a k nim přijeli další dva hráči. Mou snahou bylo odtrhnout je rychle od sebe. Mezi nás však vjel rozhodčí a už se to trošku semlelo," barvitě líčí drobný konflikt na plzeňském kluzišti.

Už příští pátek zvedá oponu představení s názvem "Tipsport extraliga". Oceláři zavítají na led brněnské Komety. Pro Václava bude mít tento souboj pikantnější příchuť, jelikož podstatnou část uplynulé sezóny strávil právě v dresu Jihomoravanů: "Moc se tam těším. Očekávám parádní atmosféru. Je to pro mně trošku ironie osudu, že začínáme zrovna v Brně, ale takový je los. Bude to velmi těžký zápas, protože Kometa hodně posílila kádr, ale pevně doufám, že neodjedeme s prázdnou," prognózuje závěrem dvojnásobný mistr avěta.

Kompletní fotogalerii z utkání Třinec - Zlín naleznete zde.

HC Motor České Budějovice