Zápas Ocelářů v Brně se odkládá na jiný termín

18.09.2020 · Martin Stebel
Úvodní zápas Ocelářů v letošním ročníku Tipsport extraligy se odkládá. U sedmi členů mužstva HC Kometa Brno se dnes objevily vysoké teploty, celý klub podstoupí testy na covid-19. Brňané o tom informovali na svém klubovém webu.

"Šest hráčů a jeden člen realizačního týmu přes noc nahlásili vysoké teploty, z tohoto důvodu rušíme dva nejbližší zápasy a přesunujeme je na jiný termín. Celý klub nyní podstoupí testy. O dalším postupu budeme informovat po výsledcích testů, do té doby se nebudeme k ničemu vyjadřovat. Všem děkujeme za pochopení. Mrzí nás to, na tento víkend jsme se hrozně těšili, ale tento rychlý vývoj rozhodl jinak," řekl dnes majitel Komety Libor Zábranský.

Už ve čtvrtek večer přitom bylo odloženo také derby utkání Ocelářů proti Vítkovicím, které se mělo konat příští pátek 25.9. ve WERK ARENĚ. Důvodem jsou pozitivní nálezy covid-19 ve Vítkovicích, kde bylo infikováno celkem devatenáct členů klubu. Kompletní A-tým včetně realizačního týmu tak zamířil do povinné karantény. Náhradní termíny obou odložených zápasů dosud nebyly stanoveny.

Jak uvedl ředitel extraligy Josef Řezníček na nedávné tiskové konferenci, kluby musí sehrát odložené zápasy do 40 dní, jinak o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise. Kdyby se nestihla odehrát všechna utkání základní části, bude v tabulce rozhodovat bodový průměr. Podmínkou postupu do play-off je absolvování alespoň poloviny duelů základní části.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice