Základem úspěchu je poctivý výkon vzadu, ví Josef Hrabal

04.10.2011 · Martin Stebel
Takto hrají mistři! V rámci osmého kola Oceláři dokázali triumfovat na litvínovském kluzišti jednoznačně 4:0. Tříbodový zisk jim přinesla branková kanonáda v závěrečné fázi úvodní periody. Rozhodující zásah obstaral kreativní bek Josef Hrabal, jenž nám po telefonních linkách sdělil bezprostřední dojmy z vítězné konfrontace.

Duel na zimním stadionu Ivana Hlinky přitom Oceláři nezahájili optimálně. V úvodu byli nuceni čelit početním výhodám domácích a jen díky značnému úsilí Slezané neinkasovali: "Litvínov byl na začátku aktivnější a hlavně v dvojnásobné přesilovce nás zatlačili. Naštěstí jsme v těch momentech neinkasovali. Ke konci třetiny se nám povedlo soupeře přestřílet. Dobře jsme bruslili, byl tam aktivní forčeking a nechyběl ani důraz. Povedly se nám navíc hezké góly, kdy jsme dokázali Litvínov překvapit svým pohybem," popisuje střelecké hody v závěru první dvacetiminutovky.

V následujícím průběhu střetnutí se obecenstvo dalších gólů nedočkalo: "Naším úkolem nebylo jen náskok hlídat, chtěli jsme i nadále hrát útočně. Je ale pravdou, že základem každého úspěchu je poctivá hra směrem dozadu. Výrazně nás navíc podržel Hamas. On má největší podíl na této výhře," vysekl poklonu svému kamarádovi z brankoviště.

Právě slovenský reprezentační gólman se mohl během jediného týdne pochlubit další vychytanou nulou. Stejný kousek se mu totiž povedl při nedávném domácím skalpu Slavie: "Ke konci jsme se soustředili na to, abychom vzadu vydrželi až do závěrečného klaksonu bez obdržené branky. Peter dnes podal vynikající výkon a byl určitě naším nejlepším hráčem. Čisté konto je ale výborná vizitka pro celý tým. Litvínov doma hraje útočný hokej a neinkasovat na jejich ledě je docela cenný výsledek," kvituje defenzivní činnost své družiny.

Třinečtí se museli v zápase obejít bez svého kapitána Bonka, kterého trápilo nachlazení: "Radek určitě moc chyběl. Ze začátku to bylo znát hlavně v našich přesilovkách. V těch je Bonkie velice silný a dává hře myšlenku. Myslím ale, že ostatní kluci jej docela dobře nahradili. Pevně doufám, že pro další zápas už bude Radek v pořádku."

Diskutovaným tématem úterního duelu byl neradostný stav ledové plochy na severu Čech: "Led opravdu nebyl moc dobrý. Puk občas odskakoval z hokejky. Musím ale říct, že momentálně při teplém počasí je skoro všude horší stav ledové plochy. Hlavně v těch starších halách to je někdy problematické. Občas je led měkký, tvoří se brzy sníh. Podmínky ale byly pro obě mužstva stejné," správně poznamenal zadák s číslem 97.

V minulém kole Oceláři překvapivě neuspěli proti srdnatě bojujícímu Kladnu. Bude tedy výhra s Vervou odrazovým můstkem ke stabilnějším výkonům?: "Porážku s Kladnem jsme brzy hodili za hlavu. Snad jsme si vzali ponaučení a dnes to bylo z naší strany mnohem lepší. Atmosféra v týmu byla bojovná a jsem rád, že to bylo ve hře znát. Přál bych si, aby nám slušná forma vydržela i do dalších zápasů," uzavírá aktuálně nejproduktivnější obránce extraligy.