Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zadina po domácí sérii: Máme tři výhry, takový byl náš plán!

03.10.2021 · Adam Sušovský
Oceláři i po jedenáctém kole Tipsport extraligy zůstávají na čele průběžné tabulky, pomohl jim k tomu i vydřený zápas proti Zlínu. Vítězství 2:1 hodnotil asistent trenéra Ocelářů Marek Zadina.

Hokej umí být plný paradoxů. Třebaže třinečtí Oceláři v letošní sezoně Tipsport extraligy dominují svou ofenzivní silou (žádný jiný tým nedokázal nastřílet v lize více branek), poslední dva zápasy to byla právě koncovka, která Třinci ztížila cestu za vítězstvím. 

Proti Zlínu měl Třinec drtivou střeleckou převahu, přesto Oceláři museli o cenné vítězství bojovat až do závěrečných vteřin, kdy to soupeř zkoušel v šesti hráčích bez odvolaného brankáře. 

„Vytváříme si spoustu šancí, ale napadalo nám to do branky jen na Spartě nebo doma s Libercem. Hráči si příležitosti vytvářejí, ale štěstíčko, abychom dali tři-čtyři góly a získali zápas pod kontrolu, abychom se nemuseli bát až do konce, nám zatím chybí,“ všiml si asistent trenéra Marek Zadina. 

I tak měl ale pro své hráče jen slova chvály a pochopení. 

„Byl to totiž zase náš klasický zápas proti Zlínu, strašně těžký. Libor Kašík zachytal výborně,“ řekl Zadina. 

„Dokázali jsme ale zápas uhrát, za což hráčům děkujeme. A máme další tři body. Zakončili jsme domácí sérii tři zápasů se třemi výhrami, přesně takový byl i náš plán. Takže byl tenhle týden skvělý,“ dodal Zadina. 

A pochválil i to, jakým způsobem Třinec zvládl proti Zlínu klíčovou třetí třetinu. Pasáž hry, kterou Oceláři v minulém kole proti Varům nezvládli, ale teď se dokázali ze svých chyb i přemíry snahy poučit. „Odehráli jsme závěrečnou třetinu velmi dobře systémově, Zlín se k nám přes střední pásmo dostával jen těžce. Je potřeba se na ledě správně rozhodnout, kdy je vhodné zariskovat a kdy je lepší na soupeře čekat v bloku, dneska proti Zlínu se nám to podařilo,“ pochválil Zadina. 

Další extraligový zápas hrají Oceláři v pátek v Olomouci, kam můžete vyrazit také s třineckým fanklubem. Více informací ZDE.

Ještě předtím se ale Třinec představí také doma. Ve středu v rámci základních skupin Champions League hostí bratislavský Slovan. Vstupenky na zápas si můžete koupit v předprodeji ZDE.