Začali jsme výhrou, ale výkon se musí zlepšit, ví trenér Kopřiva

23.08.2010 · Adam Sušovský
K o š i c e - Oceláři zahájili turnaj v Košicích výhrou 4:3 s Popradem. Těžké utkání hodnotil ze svého pohledu trenér Břetislav Kopřiva, který byl bezprostředně po zápase spokojený s výhrou, ne však tolik s předvedeným výkonem.

Třinečtí do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Hned v první třetině totiž inkasovali a museli otáčet stav zápasu. To se pochopitelně trenérům příliš nelíbilo. "Soupeř na náš vlétl a v úvodu jsme měli problémy," konstatoval zachmuřený trenér Břetislav Kopřiva. "Na druhou stranu to byl těžký zápas z toho pohledu, že kluci, kteří byli v Polsku, netrénovali s týmem. Ten výkon se proto ještě určitě zlepší," dodal zkušený trenér.

Oceláři se tak museli do zápasu dostat později. Skóre zápasu otočili ve druhé části třetiny přesnými ránami Kohn a Zíb. Od té doby byla hra víceméně vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. Také proto se Popradu ještě podařilo vyrovnat. V té chvíli možná Ocelářům chyběla nápaditost Peterka, či bruslařské schopnosti bojovníka Adamského. "V útočné fázi jsme měli problémy. Chyběli nám dneska čtyři hráči a bylo to znát. Do tohoto turnaje nezasáhnou, chceme je doléčit a musíme se obejít bez nich," konstatoval trenér, kterému chyběl v útoku také Lukáš Havel a Guy Lefebvre.

Zápas se tak musel lámat až ve třetí části. Té až s výjimkou jednoho oslabení Oceláři dominovali. "Kromě jedné branky v oslabení jsme ve třetí části konečně získali převahu a dokázali odskočit na dva góly, což asi rozhodlo," říkal už spokojený trenér Kopřiva, který už spřádal plány na zítřejšího soupeře. Ocelářům se postaví německý Kassel.

"Od německého týmu čekáme to, co loni. Agresivní napadání, dohrávání a rychlejší hokej. Musíme lépe bruslit a lépe nahrávat. Ale dnešní utkání by nás mělo nakopnout, už teď kluci v kabině říkali, že se to prostě musí zlepšit, že to takhle nejde," nabádá ke zlepšení trenér, jenž měl také dnes k dispozici nového obránce Hudce, který je v Třinci na zkoušku. "Zavolal mi agent, tak jsem v Třinci. Zatím jsem s kluky byl na ledě na tréninku jen jednou, takže to pořád není ono," prohlásil skromně Hudec, který se do statistik dnešního zápasu zapsal dvouminutovým trestem.

"Každopádně jsem rád, že tady můžu být. Určitě bych byl rád, kdybych tady mohl být pořád a prokázat svou kvalitu. Uvidíme, co bude, zatím mám odehrán jen jeden zápas," pokračoval dále slovenský obránce a zároveň nezapomněl ocenit také dobrou partu v kabině. "Kluci mě přijali v pohodě, asi to bude i tím, že už mám v extralize něco odehráno a všichni mě poznávají," zlehčoval závěrem situaci obránce bojující v Třinci o angažmá v blížícím se extraligovém ročníku.