Za šanci u juniorů jsem rád, gól je taková třešnička, říká dorostenec Pospíšil

08.02.2022 · Šárka Kolková
Třinečtí dorostenci měli minulý týden na programu hned tři zápasy. Dva se Zlínem, jeden s Jihlavou. První duel na půdě Beranů vyhráli, domácí odvetu ale prohráli v prodloužení. Pro udržení prvního místa v tabulce B bylo důležité s Duklou vyhrát, neboť soupeř z Vysočiny ztrácel na Oceláře dva body. Svěřenci trenéra Malíka utkání zvládli, dokonce získali plný počet bodů. Velkou měrou na vítězství se podílel obránce Michal Pospíšil, který se dvakrát prosadil.

„Věděli jsme, že Jihlava bude těžký soupeř, ale výborně jsme se na ně připravili. Dodržovali jsme pokyny trenérů a zaslouženě vyhráli,“ hodnotí Michal Pospíšil sobotní duel s Duklou, který byl jedním z nejdůležitějších. Oceláři vyhráli 6:3 a po této výhře se udrželi v tabulce B na prvním místě. Třinecký obránce se vrátil do dorosteneckého kádru po necelém měsíci, když během své nepřítomnosti pomáhal juniorům. „Na kluky jsem se těšil. Máme výbornou partu a herně nám to šlape,“ dodává k návratu do kabiny dorostenců.

Jeho příchod přišel právě vhod. Na ledě jsme jej nemohli přehlédnout, neustále se tlačil do brány. Ale tohle dělá spíš výjimečně, hlavně pomáhá v defenzivě. „Tuto pozici hraji jenom v přesilovkách a je to můj úkol tam být,“ hlásí ke svému výkonu. Jeho odvedená práce týmu hodně pomohla, brankáře Dukly překonal hned dvakrát. „Každý zápas se snažím co nejvíc pomoc týmu, jsem rád, že to vyšlo i střelecky,“ pronesl skromně.

Povedený duel to byl i pro útočníka Michala Rybnikára, který rovněž vstřelil dvě branky. Za dvougólovou show ale platit nemuseli. „Přispíváme pouze za hattrick. Teda jestli se něco nezměnilo za ten měsíc, co jsem v dorostu nebyl.“ Velkou sílu také ukazují brankáři. Jakub Milota, Sebastian Michalík i Denis Heczko si drží úspěšnost nad 90 %. Poslední jmenovaný vychytal právě sobotní výhru s Jihlavou. „Máme trojici výborných gólmanů, což je v našem týmu velká výhoda. Denis nám velmi pomohl. Odvedl opravdu dobrou práci,“ řekl na jejich adresu.

V úterý ve Zlíně Oceláři vyhráli 4:2. Ale ve čtrvtek na svém ledě prohráli 3:4 v prodloužení. Třinecký bek do utkání s Berany nezasáhl a do hry nastoupil až v sobotu, ale výkony svých spoluhráčů bedlivě sledoval. „Byly to pro kluky velmi náročné zápasy. Musím dodat, že v týmu máme dost hráčů ročníku 2007 a přesto se dokázali vyrovnat soupeři. Ve čtvrtečním zápase chybělo trochu štěstíčka.“

Mladého Oceláře jste v posledních dnech měli šanci vidět na soupisce juniorského týmu. Ve svém druhém zápase se mu podařilo vstřelit premiérový gól v nejvyšší juniorské soutěži a v dalších dvou zápasech stihl ještě na své konto přidat jeden kanadský bod za asistenci. „Jsem rád, že jsem dostal šanci se objevit i v juniorském týmu. Gól byl pro mě třešničkou na dortu, protože jsem do týmu přišel hlavně s úkolem přitvrdit hru, což se mi i myslím podařilo.“ Přechod do juniorské soutěže není dvakrát jednoduchý, ale Michal se rychle aklimatizoval. „Nějakou dobu s juniorským týmem trénuji a sleduji je. Věděl jsem na co se připravit, takže mě to nepřekvapilo. Kluci jsou o něco starší, hra je rychlejší, taktičtější a má blíž k seniorskému hokeji,“ hlásí k juniorské štaci.

Tento týden odehrají junioři poslední dva domácí zápasy základní části se Spartou a Kladnem. Dorostence čeká v úterý venkovní duel s Mountfieldem HK a ve čtvrtek přijede pod Javorový Kometa Brno. Zda třinecký bek nastoupí v juniorce nebo v dorostu je ještě ve hvězdách. „Vše záleží na trenérech, budu samozřejmě připraven.“

Neváhejte podpořit naše Oceláře a přijďte fandit tento týden pod Javorový.

Junioři

11. února 2022 HC Oceláři Třinec x HC Sparta Praha – Mini WERK ARENA18:00