Za dnešní výkon se nemusíme stydět, říká Martin Lojek

12.08.2010 · Adam Sušovský
T r e n č í n - Omlazený tým Ocelářů vstoupil do trenčínského Rona cupu porážkou s domácí Duklou. Tým složený z hráčů širšího kádru se ovšem rozhodně nemusí za co stydět. Prakticky do konce zápasu totiž šahal na vítězství. Hodně vidět byl dnes na ledě kapitán Martin Lojek.

Oceláři v úvodním vystoupení pod Trenčínským hradem nestačili na domácí Duklu v poměru 3:5. Přesto rozhodně nemusí věšet hlavu. Utěšením může být třeba výkon, který dnes svěřenci trenérů Marka a Kopřivy předvedli. A přitom úvodní třetina rozhodně vyrovnaný hokej nepřipomínala. Oceláři od úvodní minuty svému soupeři nestíhali. „Před zápasem jsme si říkali, že na nás vlétnou. Bohužel nám nevyšlo uhlídat nápor. Je to ale poučení do dalších zápasů. Hraje se šedesát minut a musíme hrát od začátku do konce,“ řekl po zápase Martin Lojek, který dnes Oceláře vedl do utkání jako kapitán.

Naštěstí se s výbornou formou potkal navrátilec do třinecké brány Martin Vojtek, který do pauzy držel třinecké naděje. „Martin celý zápas chytal výborně. Zákroky, které od něj diváci viděli, to byli prostě výkony extraligového gólmana,“ chválil Lojek třineckého srdcaře, který tasil místy jen těžko uvěřitelné zásahy. Po první přestávce se ovšem vše změnilo a Oceláři vlétli na led jako vymění. „Trošku jsme na kluky přitlačili, řekli jsme, že je třeba bojovat a kluci si to vzali k srdci,“ prozrazuje recept trenér Břetislav Kopřiva, který byl po zápase nadšený z přístupu všech hráčů.

Spokojený byl také kapitán Lojek. „Trenčín je kvalitní mužstvo a chtěli jsme na trenéra zapůsobit. Sice tady nemáme takový kádr, se kterým jsme s nimi hráli doma, ale snažili jsme se. Hráli jsme vyrovnaný zápas, ale ke konci se asi ukázalo, že mají více zkušeností, nicméně jsme podali výborný výkon a nemáme se za co stydět,“ přirovnával zápas k poslednímu vzájemnému měření sil, které v minulém týdnu zvládli lépe Třinečtí. Zároveň ale přiznává, že v závěru zápasu pociťoval únavu z náročného programu, kterým v tomto týdnu kádr Třince prochází.

Nadějný výkon měl přesto dvě kaňky. Tou první je porážka, kterou zavinil krátký výpadek v samotném konci zápasu, kdy během tří minut nasázeli domácí tři branky a dokonale otočili vývoj zápasu. „Na chvíli jsme vypustili. Vedli jsme, pak jsme si mysleli, že to nějak dohrajeme a oni toho využili. Dali tři góly a bylo po zápase,“ kroutil hlavou zklamaný Lojek.

Druhou drobností, na které budou muset Oceláři zapracovat, je střídání. Také dnes totiž rozhodčí dvakrát ztrestal hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, což nabízí soupeřům možnost skórovat a zároveň ubírá Ocelářům sil. „Je to chyba komunikace. Máme tady kanadské hráče a jednoho Fina. Musíme se nějak domluvit, prostě musí každý střídat svého. Těchto chyb se prostě musíme vyvarovat,“ říká rezolutně Lojek.

Šanci na nápravu budou mít Oceláři již zítra, kdy od 13:00 nastoupí proti Nitře. Třinečtí by měli do zápasu nastoupit prakticky v totožné sestavě. „Bude hrát stejný tým, zřejmě to nebudeme měnit. Chceme ty kluky vidět. Trenčín je prověřil parádně,“ dodal závěrem spokojený trenér Kopřiva.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno