Z mého pohledu to vypadalo jako hození zbraní, usmívá se Lukáš Zíb

08.03.2013 · Daniel Ježek
Začátek jako hrom! Oceláři vlétli do čtvrtfinále s velkou chutí a v první zápase přestříleli Spartu 4:0. Branku na 2:0 vsítil hlavní protagonista kampaně „Povolení střílet“ Lukáš Zíb, který nám po zápase sdělil své pocity.

Lukáši, do play-off jste šli s mottem „Povolení střílet“, takže jste se toho hned ujal?
"Já bych to takhle neřekl. Z mého pohledu to vypadalo jako hození zbraní. Tu kličku jsem takhle chtěl, obránci stáli a já byl rozjetý. Chtěl jsem mezi nimi projet, trochu mi poskočil puk. Pak ta střela, ta Pincáka očividně překvapila, protože měla vypadat úplně jinak. Evidentně to čekal v jiném pohybu, nějak to tam nakonec doskákalo. Byl to takový šťastný gól, ale platí a to je důležité. Já byl hlavně rád, že jsem v tu chvíli odskočili do dvoubrankového vedení a dařilo se nám držet od Sparty odstup."

V zápase jste se prezentovali i poctivou obranou. Takže na play-off jste připraveni dobře?
"Dneska musím říct, že všichni podali zodpovědný výkon. Bránili jsme v pěti lidech, tak jak se v play-off má. Nechci ale chválit den před večerem, musíme to potvrdit v dalším zápase. Byl to náznak, jak by to mělo vypadat."

Překvapil vás vysoký počet vyloučených na straně hostů? Nebo to byl taktický záměr?
"Záměr...my jsme byli takticky připravení na to, že budeme reagovat na vývoj hry. Pokud to bude možné, tak budeme hrát aktivně, pokud ne, tak trochu odcouváme a na Spartu si počkáme. Tak nějak to vyplývalo ze hry, ale že bychom do zápasu šli s taktikou aktivní hry, to ne."

V první třetině Sparta měla dvě trestná střílení. Co k tomu říct?
"Tohle je play-off, rozhodčí se tak rozhodli. Byl to vypjatý zápas nejen pro nás hráče, ale také pro rozhodčí. Rozhodli se tak, jak se rozhodli, to musíme respektovat."

V celé sezóně se v této disciplíně opíráte o gólmany, kteří v této disciplíně mají vysoké procento úspěšnosti...
"My gólmanům musíme věřit (směje se). Nejen na trestná střílení, ale také v zápase. Snažíme se jim pomoci, konkrétně dnes to je ale jejich zásluha, že nás udrželi Spartě na distanc. Takže patří jim velký dík."

V první třetině jste přišli o Šimona Hrubce, je to velká nepříjemnost pro tým?
"Nepříjemnost je slabé slovo. Ztratit v play-off jednoho ze dvou kvalitních gólmanů je velká ztráta. Budeme doufat a snad se i modlit, aby byl Šimon v pořádku. Žádné zprávy o jeho stavu nemám, hned po incidentu odjel do nemocnice."

Zítra nový den, nový zápas. Jak asi Sparta zareaguje?
"Jak zareagují, to vůbec netuším. Každopádně bude to úplně jiný zápas, začíná se opět od nuly. To že jsme dnes vyhráli nic neznamená. Maximálně pohled správným směrem, ani bych to nenazval krokem. Musíme Spartu dál respektovat s jít do zápasu s pokorou."