Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Z každé porážky je třeba vzít ponaučení, říká Vladimír Svačina

09.10.2015 · Martin Stebel
V rámci devátého kola extraligy marodkou výrazně zdecimovaný tým Ocelářů těsně podlehl brněnské Kometě. Neradostnou premiéru ve WERK ARENĚ tedy prožil útočník s číslem třináct Vladimír Svačina.

Na domácí premiéru v Třinci zřejmě nebudeš mít příliš hezké vzpomínky...

Vše se odvíjí od výsledku, ten byl špatný. Osobně jsem se cítil dobře. Určitě by to bylo veselejší, kdybychom vyhráli, teď jsem smutný. Kometa tady přijela bránit, my se ale s tímto musíme vypořádat a zareagovat na jejich styl, hrát u nich ve třetině a tam se tlačit do branky, tohle nám chybí. Nikdo nám nemůže vytýkat, že jsme nedřeli, že jsme neměli snahu, makáme, ale nepřináší to moc efekt.

Ocelářům dnes nelze vytknout absenci snahy, ale brněnská defenziva na čele s gólmanem Čiliakem ukázala kvalitu...

Gólman jim zachytal parádně. K jeho výkonu není co říct. Dnes nás vychytal, tento zápas mu totálně vyšel. Nemůžeme se vymlouvat na nějaké štěstí, my góly dávat prostě musíme. Myslím si ale, že kdybychom dnes stříleli ze všech pozic, tak ho stejně nepřekonáme, měl prostě svůj den. Už dlouho jsem neviděl chytat gólmana v takové formě.


Jak velkou komplikací je rozsáhlá marodka? Dnes vám scházelo sedm hráčů základní sestavy...

Máme natolik široký kádr, že ať hraje kdokoliv, zápasy vyhrávat musíme, hlavně doma každá prohra mrzí dvojnásobně. Nemůžeme se vymlouvat na absenci tolika hráčů, i když se často jedná o kluky z prvních dvou formací. Zranění postihují všechny týmy, musíme se s tímto faktem vypořádat. Doufejme, že brzy se marodka zmenší a budeme kompletní. Určitě je lépe dělat sestavu z většího počtu hráčů, než když hrají jen ti, co zbyli. Jsme teď opravdu dobití, ale jedeme dál. Je třeba myslet pozitivně.

Jaký recept by mohl vést ke zlepšení herního projevu?

Musíme se z toho vyhrabat, zítra na tréninku je třeba zase pořádně makat, poučit se z chyb. Sezona ještě bude dlouhá, každá taková prohra nás musí vnitřně posílit, z každého neúspěchu je třeba vzít ponaučení. Nikomu nepomůže, kdyby teď chodil s hlavou dolů, člověk musí umět občas prohrát, aby příště mohl vítězit. Každý jednotlivec musí začít u sebe!

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec