Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Z jeviště do WERK ARÉNY: Zápasy Ocelářů provází hlas divadelního herce

01.10.2022 · Adam Sušovský
Pozorní si toho nemohli nevšimnout, domácí zápasy Ocelářů doprovází nový hlas. A ti ještě pozornější tvář Jiřího Krupicy jistě také poznali, zápasovou show ve WERK ARÉNĚ od nové sezony vytváří herec Těšínského Divadla a moderátor partnerského rádia Čas Rock.

Z divadelní zkoušky do éteru rádia, a pak rovnou na zápas třineckých Ocelářů. 

Domácí zápasy ve WERK ARENĚ od nové sezony moderuje nový muž: herec Těšínského divadla a moderátor třineckými fanoušky oblíbeného rádia Čas rock Jiří Krupica. Ten se o zápasovou show bude starat i v průběhu nedělního špílu s Libercem, už teď je z nových zkušeností plný dojmů. 

"Já se toho ze začátku strašně bál," směje se herec, kterého v Těšíně můžete nyní vidět v představeních Rychlé šípy, muzikálu Šakalí léta nebo v pohádkové Sněhurce. "Vůbec jsem nevěděl, co jsem od moderování hokejového zápasu mohl čekat. Absolutně jsem netušil, jaké to je předstoupit před tolik tisíc lidí v hale. Je to totiž úplně jiné než moderovat firemní akci, festival. Je to skvělé, strašně moc si každý zápas užívám. Atmosféra na tribunách je jedním slovem boží. Emoce lidí neuvěřitelné," říká Krupica. 

"Klub během léta zavolal do Těšínského divadla, jestli by někdo z nás herců neměl zájem zápasy Ocelářů moderovat. Dramaturgyně hned věděla, že já moderuju i vysílání rádia Čas rock, které je shodou okolností i mediálním partnerem klubu, takže se to hezky sešlo a moc jsem nad nabídkou neváhal," dodává Krupica, kterého v éteru rádia můžete slyšet pravidelně každý všední den od 15. do 19. hodiny. Samozřejmě, pokud zrovna tou dobou Oceláři nehrají domácí zápasy. 

"Je to tak, budu muset v pátky a případně v úterky, když budeme hrát doma, přehazovat šichty. V podstatě na hokej jezdím rovnou z rádia, ale budu se snažit o to, abych na žádném domácím zápase nechyběl," usmívá se.

Krupica tak v nové sezoně vytvoří novou moderátoskou dvojicí s Marcelem Čmielem, který zápasy Ocelářů provázel ještě na starém zimním stadionu. Nováček Krupica by ale z této dvojice měl být tím, kdo bude aktivněji vstupovat do zápasů přímo z hlediště a oslovovat a bavit především mladší z řad fanoušků. 

"Tohle je i důvod, proč jsme tady dva. Měl bych tady být víc pro ty mladší, ale bavit pochopitelně musím všechny. V tomhle ohledu je to strašně zodpovědná práce, třinecký hokej je specifický, lidé s klubem žijou. A mně se tahle jejich láska k Ocelářům líbí, lidé tady vnímají hokej jinak než jinde v republice," přemýšlí nový třinecký moderátor. 

"Proto mám vlastně do sezony za sebe jedno přání, abych tady mezi nimi rychle zdomácněl, zapadl mezi ně a publikum je přijalo. Chci, aby se bavili," uzavírá Jirka Krupica.