Z Jihlavy se třemi body a čistým kontem!

01.11.2014 · Martina Sikorová
Po nevydařeném zápase s Českými Budějovicemi dnes Oceláři naplno bodovali na ledě Jihlavy, kde se dokázali čtyřikrát gólově prosadit. Naopak Miroslav Svoboda za svá záda nepustil jediný kotouč a do osobních statistik si tak připíše druhou vychytanou nulu. O branky Třince se postarali Lukáš Bednář, Martin Pala, Vít Christov a Ondřej Kovařčík.
23.kolo, sobota 1.11.2014
Jihlava
0:4
Horácký zimní stadion
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 7. Bednář, 40. Pala (Fejko), 42. Christov (M. Kovařčík), 54. O. Kovařčík (Pisarik). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:2, navíc Dundáček (JIH) 10 minut a do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 20:39. Průběh utkání: 0:4.
D. Svoboda - Tobola, Půža, Leština, Hohl, Kochánek, Dundáček, Port - Dufek, Dupljaku, Balaštík, Střecha, Dvořák, Mahút, Bambula, Marcilis, Beran, Jícha, Anděl, Nováček
M. Svoboda - Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček - Pěnčík, O. Kovařčík, Severa, Bednář, Růžička, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík

Hned od úvodních minut zápasu byl k vidění poměrně rychlý hokej na obou stranách. V první šanci se ocitl Ondřej Kovařčík, jehož ránu z levé strany zneškodnil Dominik Svoboda. Na druhé straně střelou z první těsně netrefil branku Marcilis. Následně vznikla po Bambulově střele z mezikruží před gólmanem Třince pořádná vřava, ze které vyšli hosté s čistým štítem a poté se dostali do vedení.

Bednářovu přihrávku zpoza branky si nešťastně srazil do vlastní sítě Filip Dundáček. Gól byl připsán Lukáši Bednářovi. Krátce na to vyrazil jihlavský gólman dorážku Růžičky zblízka svým levým betonem. Také Dukla zahrozila. Jícha po rychlém kontru hledal před brankou Anděla, který se k puku nedostal.

To se povedlo Leštinovi, ale domácí bek nezvedl puk nad ležícího gólmana. V protiútoku se znovu vytáhl Dominik Svoboda a jeho pravý beton, jímž skvěle zneškodnil přesnou ránu Doudery z prostoru mezi kruhy. Protože se Třinec na konci třetiny ubránil přesilovce Jihlavy, šel do kabin s jednogólovým náskokem.

Krátce po skončení první přesilové hry měli domácí možnost další početní výhody, při které byli blízko vyrovnání. Andělova střela se odrazila od Jíchy a kotouč projel snad pět centimetrů vedle pravá tyče. Již při hře v plném počtu vypálil jeden z hráčů Dukly a Miroslav Svoboda i s přispěním horní tyčky uchránil čisté konto.

Po polovině zápasu převzali iniciativu hosté, zejména lajna Růžička, Ondřej Kovařčík a Jaroš uzamkla domácí párkrát před brankou, ale Jihlava s vypětím sil odolala. To se však nepovedlo pětapadesát vteřin před koncem prostřední dvacetiminutovky. Třinec měl v soubojích o puk v útočném pásmu více sil, Fejko poslal puk před branku na Martina Palu, který si kotouč posunul do pravé strany a poslal jej pod natahujícím se gólmanem do sítě.

Když Dukla po nepovedeném útoku na začátku třetí třetiny ztratila puk, Michal Kovařčík jej poslal na útočnou modrou Vítu Christovovi, jenž si zpracoval kotouč a ač byl faulován, poslal jej mezi betony gólmana, bylo rozhodnuto. Jihlava se pokoušela alespoň o čestný gól.

Střela Střechy vypadla Miroslavu Svobodovi z výstroje a skončila na horní síťce, o minutu později Anděl po hezké akci mířil k pravé tyči, kde byla jeho střela sražena do ochranné sítě. Hosté naopak zahrozili ve své vůbec první přesilovce, dorážka Růžičky mířila nad horní tyčku. V závěru zápasu byl ještě sporně vyloučen Dundáček do konce zápasu, hráčská lavice Jihlavy dostala dvě minuty a Třinec svojí přesilovku využil, když Dominik Svoboda i přes zakrytý výhled vyrazil pokus Pisarika, který dorazil do volné klece Ondřej Kovařčík.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Dnes jsme neodehráli špatný zápas, ale nula na našem kontě je výsledkem naší útočné fáze. Bohužel jsme dostali čtyři góly, kvůli tomu jsme prohráli. Kluky jsem pochválil, protože se snažili, pracovali a jejich výkon vůbec nebyl špatný. Chybí nám ale štěstí v zakončení, kdy se každý puk odrazil, ale nikdy ne k nám.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že jsme po celou dobu utkání byli lepší. Gólman Jihlavy zaslouží pochvalu za to, že jsme svojí převahu nevyjádřili větším počtem gólů, chytal velmi dobře. V koncovce jsme nebyli důrazní, což nás mrzí, protože rozdíl mohl být daleko větší.