Z Brna s jedním bodem po prohře v nájezdech

15.01.2015 · Martina Sikorová
V zápase na ledě brněnské Komety sice junioři Ocelářů po dvou třetinách prohrávali o dvě branky, zásluhou Adama Kofroně a Ondřeje Kovařčíka ale dokázali vyrovnat a o vítězi tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí mladíci.
40.kolo, čtvrtek 15.1.2015
4:3sn
Rondo
Třetiny: 0:0, 3:1, 0:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 21. Zohorna (Kusko, Šnajnar), 24. Pokorný (Kupčík), 39. Garčic (Zohorna, Boltvan), rozh. nájezd Dufek - 35. O. Kovařčík (Jaroš), 45. Kofroň (Pala, M. Kovařčík), 48. O. Kovařčík (Kofroň). Rozhodčí: Czubaj - Otáhal, Měkýš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:39. Diváci: 112. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Jekel - Vágner, Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar - Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Nohel, Garčic, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald
Dudáček - Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček - Pěnčík, Kofroň, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Bednář, Pala, Christov, Jaroš, M. Kovařčík

V úvodní třetině si oba týmy dávaly pozor na zadní vrátka, a hráči se tak do vyložených šancí dostávali minimálně. Asi největší šanci první třetiny spálil na konci patnácté minuty domácí Silvester Kusko, který dostal přihrávku na vzdálenější tyč a zblízka nepřekonal koncentrovaného gólmana Dudáčka.

Domácím vyšel vstup do druhé části. V jednadvacáté minutě najel Kusko do útočného pásma, nahrál pod sebe na Radima Zohornu, který střelou z pravého kruhu poprvé překonal Milana Dudáčka. O dvě minuty později mohl vyrovnat Severa, jenomže z mezikruží přestřelil domácí bránu. A tak se zanedlouho podruhé radovali domácí. Michal Kupčík uvolnil ve čtyřiadvacáté minutě Dominika Pokorného, jenž svůj samostatný únik zakončil střelou mezi Dudáčkovy betony. Třinečtí neskládali zbraně a vykoledovali si dvě přesilové hry. Ta první ještě zůstala nevyužita, ovšem poté to přišlo.

Po faulu Dominika Cívky proměnil přesilovou hru Ondřej Kovařčík ,který do odkryté klece dorážel nebezpečný Jarošův pokus z pravého kruhu. Po kontaktní brance to začalo na ledě jiskřit. Rozhodčí dokázal krotit emoce hráčů, a tak nedošlo k vážnějšímu incidentu. V devětatřicáté minutě našel další okno v třinecké obraně Radim Zohorna, který vyslal do samostatného úniku Richarda Garčice, jehož střela se odrazila od břevna do hostující brány.

Třetí třetina patřila Ocelářům. Ti do ní vstoupili velkým tlakem a nebýt skvělého Jekela, bylo by záhy vyrovnáno. Brněnský gólman vytáhl efektivní zákrok lapačkou proti vyložené šanci Paly i proti dalším situacím zavánějících gólem. V pětačtyřicáté minutě ovšem našel Martin Pala přesným pasem přes šířku útočného pásma volného Adama Kofroně , který se ranou z první nemýlil. Brňané následně získali možnost první přesilové hry. Nejen, že ji nevyužili, ale těsně po jejím konci kapitulovali. O vyrovnání se postaral svým druhým gólem v zápase Ondřej Kovařčík .

Vyrovnaný stav vydržel až do třetí sirény. Domácí mohli brát všechny tři body, kdyby Richard Garčic proměnil svůj samostatný únik z poslední minuty normální hrací doby.

V prodloužení se nic závratného nestalo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jako první se trefil do černého Jan Dufek ve druhé sérii, Oceláři však kontrovali trefou Matěje Murína. V následných čtyřech nájezdech (po dvou na obou stranách) se činili brankáři. O vítězi tak rozhodla pátá série. Zatímco třinecký Jaroš trefil pouze tyčku, za Brno jel podruhé Jan Dufek a podruhé překonal Dudáčka.

Pavel Pazourek: Půl zápasu jsme byli lepší. Vedli jsme 2:0 a 3:1. Vypadalo to, že utkání v klidu dohrajeme, ale pak jsme udělali chyby. Všechny góly jsme dostali po zbytečných chybách. Mohli jsme vést i 4:0, ale nabídli jsme soupeři šanci a byla z toho remíza, která je asi obrazem hry. Prodloužení bylo bez šancí a samostatné nájezdy nám vyšly. Za vítězství jsme rádi.

Jiří Juřík: V prvních dvou třetinách byli domácí hokejisté lepší, lépe bruslili a dobře dohrávali osobní souboje. My jsme se dostali do zápasu ve třetí třetině a byli výrazně lepší. Ovšem nakonec nás zklamala koncovka, protože jsme mohli vyhrát v normální hrací době, jenomže jsme nevyužili šance. V nájezdech se více dařilo domácím.