Wolského one-man show: Cítím se fantasticky!

10.01.2020 · Daniel Ježek
Největší extraligová posila posledních let? Zatím stoprocentně! Wojtek Wolski v dresu s drakem na prsou odehrál druhé utkání a opět zářil! Urostlý útočník se ve Zlíně blýskl hattrickem a asistencí, byl tak u všech branek Ocelářů! Jen tak dál!

Hattrick, asistence, hodně povedený duel, že?
Byl to velmi těžký zápas, byť jsme vyhráli o dvě branky. Hráli dobře, nás ale podržely přesilovky, za což jsme nesmírně rádi. Nebylo to ale vůbec jednoduché utkání. Domácí se hodně snažili, my se ale dobře připravili. Přesilovky jsme hodně trénovali, pomohla také příprava u videa. Jsem rád, že se nám v zápase povedlo předvést věci, které jsme si řekli na tréninku. Nikdy nevíte, co můžete od nového působiště očekávat. Zaměřil jsem se hlavně na tvrdou práci a abych předvedl co nejlepší výkony.

Kdy jsi naposledy nasázel hattrick?
Hattrick jsem naposledy dal v KHL pár let zpět. Na ledě dostávám hodně prostoru, za což jsem nesmírně šťastný. Pokaždé, když dokážete pomoci týmu k vítězství vstřelenými brankami, je to skvělý pocit. Je pěkné přijít na stadion a být s parťáky z týmu. Budeme chtít v nastaveném trendu pokračovat a nadále vítězit.

Jak se zatím v české lize cítíš?
Cítím se fantasticky. Spoluhráči jsou skvělí, máme nádhernou arénu a vášnivé fanoušky. Už se nemůžu dočkat, až v neděli budeme hrát v domácím prostředí před našimi fanoušky. Spoluhráči mě v kabině vřele přivítali a hodně mi pomáhají. Já vždy vycházel skvěle s českými a slovenskými hráči, tohle pokračuje i u Ocelářů.

Jaký je tvůj názor na české fanoušky?
Lidé v Česku mají hokej velmi rádi, jsou hluční a dobře podporují svůj tým. Házení láhví na ledovou plochu však je věc, kterou na zápasech nechcete vidět, někoho by to mohlo zranit. Vím, že byli vtaženi do děje, podle mě to ale bylo zbytečné. Musíme respektovat bezpečí hráčů, lidí v ochozech, a především dětí, které na zápas přijdou. Oni nevědí, proč lidé ty láhve hází, tohle prostě nechcete vidět. Doufám, že už se to nebude opakovat.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary