Výkon lepší než výsledek, hodnotil Jiří Polanský

30.12.2009 · Martin Stebel
Třetí vzájemný duel sezóny mezi Plzní a Třincem vyzněl příznivě pro Západočechy. Po předchozích dvou utkáních, kdy Oceláři uspěli v nastaveném čase, tentokrát zvítězili Indiáni výsledkem 3:1. Střetnutí hodnotil autor jediné hostující branky Polanský a taky kapitán Peterek.

Vstup do zápasu byl pro hostující tým zdařilý. Díky trefě Jiřího Polanského se ujali vedení: "Bylo pro nás důležité, že se povedl start do zápasu. Bohužel ke konci třetiny jsme inkasovali poměrně smolný gól. To byla pro Plzeň psychická vzpruha," okomentoval úvodní část.

Stejně jako v minulém zápase proti Spartě byl Jiří střelcem jediného gólu červenobílé družiny. "Hned po buly šel puk na Lukáše Zíba, který výborně přečetl hru, viděl tam dva volné hráče. Láďa Kohn vypálil, gólmanovi se to odrazilo od břicha a já už měl volný prostor pro dorážku. Velký kus práce tam ale odvedli mojí spoluhráči z lajny," nezapomněl pochválit své kamarády.

Dlouhé minuty se museli Oceláři bránit v oslabení. "Každý, kdo dnes tenhle zápas viděl, tak si udělá obrázek, jak to sudí pískali. Mně jako hráči nepřísluší hned po zápase nějak důkladněji hodnotit pruhované, ale takto by se v extralize pískat asi nemělo..." sklesle konstatoval.

Druhý zápas v řadě jen jediný gólový úspěch Třince. Kde spatřuje důvody brankové "diety" svého týmu mezi fanoušky oblíbený Polda? "Všechny cvičení na tréninku směřují k tomu, abychom dávali góly. Snažíme se jít důrazněji do tlaku, dnes tam bylo několik vyložených tutovek, které jsme zahodili. Nechci se vymlouvat na štěstí, stále pilujeme střelbu a chce to trpělivost. Gólova úroda nepřijde náhodou, ale většinou po tvrdé práci v tréninku," hledal recept na lepší produktivitu.

Jan Peterek

Kapitán týmu Jan Peterek rovněž nebyl zcela spokojený s verdikty mužů s píšťalkou: "Těžko se hraje proti větru a dešti, nechci to dále moc rozvádět, ale tady se dalo jen obtížně vyhrát," hlesl protřelý útočník a pokračoval: "Bylo tam dost kontroverzních trestů a pokud hrajeme neustále v oslabení, tak se nedostaneme do trvalejšího tlaku a nedáme góly."

Zkušený hokejista nastoupil ve formaci s Davidem Květoněm a Tomášem Pospíšilem. Jak hodnotí spolupráci s mladším kolegou, jenž přišel do týmu ze zámořské soutěže? "Tomáš je šikovný hráč, má tah na branku. Asi to chce víc času, než se pořádně sehrajeme. S Rosťou Martynkem už některé kombinace hrajeme občas poslepu, ale Tomáš je hodně snaživý a odvádí kus poctivé práce," chválil nadějného forvarda.

Další zápas čeká Oceláře v neděli, kdy do Werk arény přijede Litvínov. "Neohlížíme se na žádného soupeře, teď už nesmíme zbytečně ztrácet body. Kluci do toho půjdou. Silvestr, neSilvestr, v tréninku musíme znovu zapracovat na střelbě a věřit, že Litvínov doma porazíme," dal závěrem trochu optimismu třineckým fanouškům.

Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno