Vyberte nejlepšího hráče čtvrtfinále

30.03.2023 · Redakce
To byla jízda! Oceláři v bitvě na šest zápasů zdolali Spartu a jsou nadále ve hře o titul, dalším soupeřem jsou Pardubice. Vy teď ale můžete v hlasování vybrat nejlepšího třineckého hráče čtvrtfinálové série! Kdo z těch Ocelářů se vám líbil nejvíce?

Ondřej Kacetl

Když přijde v play off zmínka na třineckého brankáře, také expertům docházejí slova. Popsáno bylo všechno, fantom třineckého brankoviště navázal na úchvatné výkony z předchozích sezon. Do branky se dostal až ve druhém utkání série, od té doby ale inkasoval pouhých sedm branek, vychytal jedno čisté konto. Sparta jej v klíčovou část série nedokázala prostřelit takřka osm třetin. Třinecký gólman tak znovu jasně kraluje statistikám brankářů v play off. Úspěšnost těsně pod 96%, průměr 1,37 inkasovaných branek na zápas. Klobouk dolů!

Tomáš Marcinko

Jeho emoce lítaly nahoru a dolů, jako na housenkové dráze. Druhý zápas série vynechal, aby mohl být u porodu svého syna Leona, v jednom z dalších se nechal hned na začátku vyloučit a za faul dostal také disciplinární trest. Ze šesti zápasů čtvrtfinále tak Tomáš Marcinko zůstal téměř celé tři utkání mimo sestavu, přesto byl nejproduktivnějším hráčem velkolepé bitvy. Spartě nasázel čtyři góly, na další tři přihrál. Skvostný byl zejména vítězný gól rozhodujícího zápasu, kdy nádhernou kombinaci do prázdné branky Marcinko nejprve začal fotbalovou patičkou, aby ji následně gólovou střelou sám zakončil.

Daniel Voženílek

V minulé sezoně ve Spartě strávil měsíc, příliš hezkého přivítání se ale v O2 areně nedočkal. Voženílek byl v každém zápase hráčem, na kterého měl soupeř monstrózní pifku. Dohrával souboje, nenechal obráncům Sparty nic zadarmo. Dotěrný jako vosa navíc dával důležité góly, rozhodl duely číslo dva a čtyři. Zápasy, které Oceláři za každou cenu museli zvládnout. Navíc dokázal, že umí v sestavě naskočit na jakoukoliv pozici. Byl to on, kdo na centru první formace zaskakoval ve chvílích, kdy byl Tomáš Marcinko mimo.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno