Vstávat a cvičit! Zlatí Oceláři zahájili přípravu

03.06.2019 · Martin Stebel
Zatímco ještě na konci dubna se v prostorech WERK ARENY nesla omamná vůně šampaňského a mistrovských doutníků, začátkem června je už v třinecké hale ve vzduchu cítit především pot a také aroma iontových nápojů. Extraligoví šampioni se po měsíci relativního volna vrátili do ostrého tréninkového procesu. Trenérský štáb měl v pondělí dopoledne k dispozici zatím nekompletní kádr.

Do letního přípravného období se dosud zapojilo šestnáct hráčů. Nový brankář Patrik Bartošák dostal po náročném programu delší volno, totéž platí i o Davidu Musilovi, který se ve výborném světle ukázal při nedávném MS v Bratislavě. Individuální tréninkový plán mají Martin Gernát, Lukáš Krajíček, Vladimír Roth, Tomáš Marcinko, Jiří Polanský, Martin Růžička, Petr Vrána a rovněž hrdina mistrovského play off Vladimír Dravecký, který přesně v den svých 34. narozenin přišel s úsměvem ve tváři do posilovny spoluhráče pozdravit a také si krátce zacvičit. Na pondělním srazu se neobjevil trojlístek Galvinš, Svačina a Werek. Ohledně jejich dalšího působení stále probíhají jednání.

"Většina starších hráčů má letos individuál, mladší hráči a kluci z Frýdku pracují s námi. Po prvním dni jsou mé pocity hodně pozitivní, protože Frýdek už asi tři týdny trénuje, proto už mají start za sebou. Musím ale říct, že také ostatní hráči vypadají výborně. Chodil jsem do arény v květnu a někteří kluci už tady byli a cvičili samostatně. Dnes už tedy nemůžeme mluvit o klasickém startovacím týdnu, drtivá většina hráčů totiž začala přípravu dříve," vysvětluje kondiční kouč Ocelářů Marek Gryc.

Mnozí členové mistrovského kádru přistoupili ke svým povinnostem vzorně a také chvíle volna vyplnili aktivním tréninkem: "Už během května se mi několik kluků ozvalo a snažil jsem se jim individuálně radit, udělat konkrétní cvičební plán. Někteří mi psali z dovolené, kde běhali u moře, posilovali v hotelech. Suchá kondiční příprava nyní bude trvat pět týdnů, ale ono záleží, jak to člověk bere, protože letní přípravu počítám de facto až do prvního mistrovského utkání, do posilovny budeme chodit i v srpnu. Také letos absolvujeme v závěru června týdenní kondiční kemp v Tatrách, kde tradičně nebudou chybět výběhy po sjezdovkách a také kruhové tréninky."

Účast na úvodní tréninkové jednotce Ocelářů:

Brankář: Petr Kváča

Obránci: Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Filip Haman, Jakub Matyáš.

Útočníci: Martin Adamský, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík, Štěpán Novotný, Jonáš Peterek, Adam Raška.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno