Všichni jsme sedření, na kontě ale svítí stejná nula, mrzí Vladimíra Svačinu

11.11.2015 · Daniel Ježek
Ani výrazně pozitivní bilance poměru střel na branku (32:14) nestačila Ocelářům k tomu, aby svého soka z Pardubic v rámci sedmnáctého kola Tipsport extraligy porazili. Středeční utkání se pokusil zhodnotit Vladimír Svačina, který se po zranění vrátil do sestavy.

V přestávce jste se hodně zaměřovali na koncovku, dnes vám to ale opět nevyšlo. Co je špatně?

Těžko říct, dneska ty puky létaly všude možně kolem tyček, Tomáš Plíhal navíc trefil břevno. My se ale nemůžeme vymlouvat na štěstí, musíme se více tlačit do brány. Strávili jsme hodně času v jejich pásmu, střel, ze kterých by mohl padnout gól, ale bylo velmi málo.

Podle rozhodčích jste se tam ale tlačili hodně. Několikrát vám pískli postavení v brankovišti…

To je druhá věc. Když už jsme se tam dostali, tak nám bylo pískáno postavení v brankovišti. Rozhodčí ale stáli velmi blízko a viděli to dobře. Trend je takový, že se píská i nepatrné projetí. Na to se nemůžeme vymlouvat, musíme to zahrát chytřeji. Není to je o tom se tlačit do brankoviště, musíme se tam natlačit v ten pravý čas, kdy jde střela, aby brankář nic neviděl. Z toho pak budou padat góly.

Pardubicím výborně zachytal Maxwell. Vy ho znáte z Vítkovic, překvapil vás?

Už loni jsem s ním hodně trénoval, věděl jsem, že to je výborný brankář. Loni doplácel na to, že si zvykal na naší soutěž. Trenéři nás upozorňovali na jeho hru holí, kterou má výbornou. Tu má nejlepší v lize. Nedrží puky, vše okamžitě rozehrává dopředu. Zachytal parádně, to se nedá nic dělat, měl ale i trochu štěstí. Párkrát to proletělo kolem tyček, ale nic z toho nebylo.

Má nějaké slabiny?

Všiml jsem si, že chodí hodně dolů, proto jsem se snažil střílet nahoru. Ale i kdybychom dneska hráli šest třetin, tak toho gól nedáme. Prostě mi to tak přišlo. Ať děláme, co děláme, pořád z toho nic není.

Oceláři mají problémy vyhrát dvakrát v řadě, v čem je chyba?

V téhle chvíli jsem rád, když hraju dva zápasy po sobě. (smích) Natož vyhrát dvakrát za sebou. Po zápase ve Zlíně, který kluci odehráli parádně, jsem si myslel, že nás to nakopne. Že body potvrdíme s Pardubicemi a šňůru ukončíme výhrou ve Vítkovicích. Dnes jsme ale nešťastně prohráli. Taková porážka je mnohem horší, než třeba prohrát 0:6. Všichni jsme sedření, na kontě ale svítí stejná nula. Musíme se z toho oklepat, v pátek se porvat a nechat na ledě všechno.

V pátek vás čeká derby, co od zápasu očekávat?

Pro nás je jedno s kým hrajeme. Musíme se soustředit sami na sebe, když se nám to povede naladit, tak bude jedno, proti komu budeme hrát. Kvalita tady je obrovská, když k tomu přistoupíme trochu jinak a budeme dělat věci jinak, tak bude jedno, proti komu budeme hrát. Je to jen o nás, o nikom jiném.

Jaké budou Vítkovice po odchodu Rostislava Olesze?

To teď nedokážu říct, Rosťa tam nechal kus práce. On je výborný na puku, nikdy se v brankovišti nenechal odstavit. On je nesmírně platný hráč. Jak napsal pan Svozil, Vítkovicím neodešly jen góly, ale i hra v oslabení, hra v poslední minutě. On byl u všeho. Myslím, že to je citelná ztráta, Vítkovice ale mají dlouhodobě kvalitní mládež. Teď je řada na nich, aby ukázali, že na to mají.

A vaše osobní očekávání?

Velmi se těším. Doufal jsem, že to zranění dám přes pauzu dohromady, a budu v pátek hrát. Jsem zvědavý, jestli fanoušci Vítkovic budou pískat nebo ne, jak se k tomu vůbec postaví. Ať to bude jakkoliv, hokej se hraje pro lidi. Doufám, že přijde hodně fanoušků, ať ten zápas má náboj. Je lepší hrát před plnou halou, všichni se na to těšíme. Ať už je pátek.

Odehrané v 18:00 | Muži