Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vrchol sezóny! Ve čtvrtek sedmá bitva o titul!

22.04.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Ještě nikdy se nikomu nepovedlo ve finále otočit nepříznivý stav 1:3 k vítěznému konci. Oceláři se ve čtvrtek mohou stát prvním týmem v historii extraligy, kterému se tento kousek povede. Rozhodující finálovou bitvu hostí WERK ARENA, závěrečný duel sezóny startuje v 17:20.

Sponzorem čtvrtečního sedmého finálového utkání s Litvínovem je společnost Vafer, s.r.o.

HC Verva Litvínov

Krušnohorci se po čtyřech zápasech nacházeli ve výborné situaci, tu ale nedokázali využít. Verva promarnila svůj dvouzápasový náskok, o mistrovi letošního ročníku proto rozhodne až sedmý zápas. „Třinec sehrál velice dobré utkání a ztrestal nás. Jakmile jsme se dostali zpátky do zápasu, tak jsme okamžitě inkasovali branku. Oceláři byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér Miloslav Hořava po šestém duelu.

Místo plánovaných oslav tak Litvínov čeká rozhodující bitva na ledě třinecké arény. “Byli jsme ve vedení 3:1, teď je to 3:3 a čeká nás sedmý zápas. Připravíme se na něj,“ dodal litvínovský kouč. Podobně hovořil také Jakub Petružálek: „Budeme se soustředit každý na sebe a pokusíme se to spojit v kvalitní kolektivní výkon.“

Verva, stejně jako Oceláři k zápasům v Litvínově, si cestu do Třince zkrátila letadlem. „Možnost pro lepší regeneraci hráčů a minimalizování únavy v sérii, která jde už do sedmého zápasu. Doprava po dálnici je problematická, byly na ní znovu otevřeny opravy a cesta by mohla trvat třeba i sedm-osm hodin. Chtěli jsme udělat maximum pro dobrou přípravu hráčů na zápas,“ sdělil generální ředitel Vervy Robert Kysela klubovému webu.


Pavel Francouz není nepřekonatelný! Oceláři se o tom přesvědčili právě v šestém klání, ve kterém skórovali pětkrát za čtyřicet minut. Zápas pak dochytal Horák, Francouz ale bude pro sedmý duel opět připraven. FOTO: Marian Ježowicz.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí se za žádnou cenu nevzdávají a stále bojují o titul! Oceláři dokázali v úterý srovnat krok, když nedali domácímu Litvínovu šanci a po zásluze zvítězili 6:3. Série se tak za vyrovnaného stavu vrací do WERK ARENY! „Litvínov měl velké šance a následně přesilovku pět na tři. Bylo moc důležité, že jsme to dokázali ubránit. Litvínov několikrát snížil, ale pokaždé jsme našli rychlou odpověď. Kluci si začali věřit a proměňovali brankové příležitosti,“ řekl Václav Varaďa po třetí výhře v sérii.

Všichni Oceláři se po zápase shodli, že nejdůležitějším momentem bylo ubráněné oslabení tři na pět a také zvýšená produktivita. „Pokud by se domácím povedlo skórovat jednou či dvakrát, vrátili by se do zápasu a mohlo to vypadat úplně jinak. Ten tlak, který jsme vyvíjeli na litvínovskou branku, se nám vyplatil. V tom gólovém smyslu,“ radoval se Martin Adamský.

Čtvrtek 23. dubna tak bude posledním dnem, kdy budou dunět extraligové mantinely. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi budou hrát na domácím ledě, výhodu mohou mít také díky srovnání nepříznivého stavu série. „Oba celky jsou velmi zkušené, ta psychika nebude hrát až takovou roli. Oba jsme schopni se na sedmý zápas pořádně připravit, půjdeme do toho na krev. Ten šťastnější a lepší vyhraje,“ tuší Erik Hrňa.


Pět zápasů mlčel, v šestém zařídil výhru. Nejlepší střelec základní části Erik Hrňa se neprosadil v prvních pěti duelech, v šestém otevřel skóre celé bitvy, pak přidal dvě asistence. Bude se Hrňovi dařit také v posledním zápase sezóny? FOTO: Petr Rubal.

Dosavadní zápasy finálové série

Oceláři se po čtyřech zápasech dostali do velmi svízelné situace, když prohrávali 1:3. V dalších dvou kláních ale dokázali zvítězit a srovnat krok. Slezané k šestému zápasu odjížděli s cílem vrátit se na domácí led, to se jim náramně povedlo. Hráči s dráčkem na prsou nedali Vervě šanci, Francouze dokonce vyhnali z brány a zvítězili 6:3. O titulu tak rozhodne poslední možný zápas!

11. dubna 2015: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0).
Branky a nahrávky: 27. Polanský (Orsava, Irgl) – 6. Kubát (Lukeš), 34. Lukeš (Hübl, Kubát), 39. Pavelka (Lukeš, Hübl).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Orsava – Dravecký, Plíhal, Adamský – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička.

Sestava Litvínova v prvním zápase: Francouz – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Majdan, Piroš, Jurčík.

12. dubna 2015: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 39. Galvas (Orsava), 55. Polanský (Klesla, Roth) – 4. Petružálek (Hanzl), 46. Hanzl (Trávníček, Pavlík), 48. Hübl (Lukeš).

Sestava Třince ve druhém zápase: Hrubec – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička.

Sestava Litvínova ve druhém zápase: Francouz – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Hořava, Piroš, Jurčík.

15. dubna 2015: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Ružička (Dravecký, Linhart).

Sestava Litvínova ve třetím zápase: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Petružálek, Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava ml.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hamerlík - Klesla, Roth, Linhart, Galvas, M. Doudera, Trončinský, D. Nosek - Ružička, Klepiš, Dravecký - Adamský, Polanský, Irgl - Orsava, Plíhal, Hrňa - Matuš, Marek Růžička, Cienciala.

16. dubna 2015: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Gula (Trávníček, Pavelka), 37. Hanzl (Ručinský, Sklenička), 56. Hübl (Pavelka).

Sestava Litvínova ve čtvrtém zápase: Francouz – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Doudera, Trončinský, Foltýn, Nosek – Ružička, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala.

19. dubna 2015: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 60. Plíhal (Irgl), rozhodující nájezd Dravecký – 11. Gula (Martynek).

Sestava Třince v pátém zápase: Hamerlík (od 74. min Hrubec) – Klesla (C), Roth, Linhart, Nosek D., Doudera M., Trončinský, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský (A), Orsava – Ružička, Plíhal, Hrňa – Rákos, Matuš, Cienciala – Růžička M.

Sestava Litvínova v pátém zápase: Francouz – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Kokeš, Baránek – Lukeš, Hübl (A), Jánský – Ručinský (A), Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Gerhát, Martynek – Hořava M., Piroš, Jurčík.

21. dubna 2015: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Jánský (Lukeš), 29. Ručinský (Petružálek, Pavlík), 47. Hořava (Hanzl) – 2. Hrňa (Plíhal), 18. Plíhal (Hrňa, Ružička), 24. Dravecký (Klepiš), 30. Linhart (Růžička), 40. Ružička (Hrňa, Matuš), 58. Orsava (Ružička).

Sestava Litvínova v šestém zápase: Francouz (41. Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava.

Sestava Třince v šestém zápase: Hrubec (59. Svoboda) – Klesla, Hrabal, Linhart, Nosek, Doudera, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Dravecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Orsava – Ružička, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala.

Vzájemné zápasy v základní části

16. září 2014: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:2 sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0).
Branky a nahrávky: 51. Sklenička (Piroš, Majdan), 53. Jánský (Lukeš), rozh. náj. Hanzl – 42. Polanský (Irgl), 50. Orsava.

26. října 2014: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Plíhal (Kreps, Klesla) – 37. Lukeš (Jánský, Chaloupka), 37. Martynek (Pavlík), 49. Jánský (Lukeš, Hübl), 58. Martynek (Jurčík).

12. prosince 2014: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3).
Branky a nahrávky: 32. Ručinský (Kubát, Petružálek), 34. Trávníček, 39. Petružálek (Ručinský) – 21. Hrňa, 23. Hrňa (Kreps, M. Doudera), 51. Cienciala, 53. Hrabal (Kreps), 60. Růžička).

27. ledna 2015: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 5. Plíhal (Růžička), 23. Orsava (Nosek), 32. Polanský (Dravecký, Matuš), 50. Hrabal (Klesla) – 56. Kubát (Ručinský, Hübl).

O zápase

Hrací den: 7. finále Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: čtvrtek, 23. dubna 2015, 17:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 17:00

Statistické okénko – HC Verva Litvínov

Bilance v play-off: 16 zápasů, 11/5, skóre 40:27
Bilance venku: 7 zápasů, 4/3, skóre 16:13
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 22:19
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Robin Hanzl 15 (5+10)
Nejlepší střelec: Jakub Petružálek 8
Nejlepší nahrávač: Robin Hanzl 10
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Pavelka 9 (2+7)
Nejtrestanější hráč: Karel Kubát 39
Nejlepší v +/-: Tomáš Pavelka +7
Vítězné góly: Jakub Petružálek, Peter Jánský, Rostislav Martynek, Viktor Hübl všichni 2
Góly v přesilovce: František Lukeš, Jakub Petružálek, Filip Pavlík všichni 2
Nejvíce střel na branku: Jakub Petružálek 81
Nejvíce času na ledě – průměr: Filip Pavlík 22:26
Radegast Index: Petr Chaloupka 60
Brankář: Pavel Francouz, 16 zápasů – 11 výher, 5 proher, úsp. 94,95 %, prům. 1,46 g/z, 3 SO
Lukáš Horák, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 85,71 %, prům. 3,00 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Pavel Francouz, Filip Pavlík, Rostislav Martynek, Tomáš Frolo, Miloslav Hořava.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 17 zápasů, 11/6, skóre 44:41
Bilance doma: 9 zápasů, 7/2, 28:21
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher (1 v prodl.), skóre 20:23
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Erik Hrňa 14 (7+7)
Nejlepší střelec: Erik Hrňa 7
Nejlepší nahrávač: Štefan Ružička 9
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Galvas, Tomáš Linhart oba 5 (2+3)
Nejtrestanější hráč: Marek Růžička 31
Nejlepší v +/-: Lukáš Galvas +9
Vítězné góly: Zbyněk Irgl, Vladimír Dravecký, Tomáš Linhart všichni 2
Góly v přesilovce: Jiří Polanský 3
Nejvíce střel na branku: Štefan Ružička 59
Nejvíce času na ledě – průměr: Vladimír Roth 22:29
Radegast Index: Lukáš Galvas 74
Brankář: Šimon Hrubec, 14 zápasů – 10 výher, 4 prohry, úsp. 91,29 %, prům. 2,42 g/z, 0 SO
Peter Hamerlík, 4 zápasy – 2 výhry, 2 prohry, úsp. 95,45 %, prům. 1,18 g/z, 1 SO
Miroslav Svoboda, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 100,00 %, prům. 0,00 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Kamil Kreps, Lukáš Žejdl (oba v mládeži)

Koutek ocelářských zajímavostí

Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 35
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Radim Matuš 100 % (1 vstřelený z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: jediné trestné střílení bylo soupeřem proměněno
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vladimír Dravecký 100 % (1 vstřelený z 1)
Bilance nájezdů - brankář: Šimon Hrubec 78 % (7 chycených z 9)