Vrátíme se na ledě Pirátů na vítěznou vlnu?

23.01.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se blíží ke konci třetí čtvrtiny, Oceláře netradičně ve čtvrtek čeká duel osmatřicátého kola. Hráči s drakem na prsou hrají v Chomutově, duel v Rocknet Aréně startuje v 17:30. Vrátí se Slezané na vítěznou vlnu?

Piráti Chomutov

Chomutovští se od úvodu sezony pohybují ve spodních patrech tabulky. Vstup do ročníku nebyl z pohledu týmu hlavního kouče Vladimíra Růžičky nijak dobrý, Piráti poprvé bodovali až v devátém kole. Ani od této výhry se ale Severočeši nedokázali odpíchnout, maximálním výkonem Chomutova je zatím série tří vítězství mezi 32. až 34. kolem. Sedmatřicet získaných bodů řadí Piráty na předposlední místo tabulky, na dvanácté Karlovy Vary pak mají odstup tří bodů. Největším problémem Chomutovských je produktivita, s sedmaosmdesáti vstřelenými brankami jsou v tomto ohledu čtvrtým nejhorším týmem soutěže.

Piráti v úterý dohrávali duel osmnáctého kola na ledě Plzně, v případě výhry by se tak dotáhli na svého nejbližšího tabulkového soka. V plzeňské aréně Chomutov začal dobře, tři body ale nakonec zůstaly u indiánů. „První třetina nebyla špatná, navázali jsme na poslední část v Karlových Varech. Škoda, že jsme neproměnili více šancí. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, Plzeň nás dostala pod veliký tlak a dokázala srovnat. Sice jsme šli znovu do vedení, ale poté opět inkasovali. Celý zápas rozhodla poslední perioda, kdy padl rozhodující gól Plzně. Klíčové byly přesilovky, my jsme je nedokázali využít, soupeř v nich naopak rozhodl. Jsme zklamáni, ale musím domácím pogratulovat k výhře,“ hodnotil asistent trenéra Jan Šťastný poslední utkání.

Poslední zápas Chomutova

22. ledna 2019: HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 22. Němec (Kodýtek), 32. Němec (Kvasnička), 42. Kodýtek (Kovář, Gulaš) - 7. Duda (Vantuch), 26. T. Svoboda (Růžička, Buchtela).
Sestava Chomutova v posledním zápase: Peters – Trefný, Knot, Kovář, Valach, Jank, Buchtela, Dietz – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Raška, Sklenář, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Huml, Havel.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v úterní dohrávce v Liberci na body nedosáhli, byť v závěrečném dějství dokázali během pěti minut stáhnout tříbrankové manko. V kombinaci s domácím nezdarem s Plzní se ke Slezanům v tabulce dotáhli Bílí Tygři, kteří jsou druzí jen z důvodu horšího skóre. Na třetí Hradec pak má vedoucí duo tříbodový odstup. Hráči s drakem na hrudi po úterní bitvě necestovali zpátky do Třince, nýbrž zůstali na severu Čech. Již ve čtvrtek totiž vyjedou na led chomutovské Rocknet Arény, aby se utkali s místními Piráty.

Hráči s drakem na prsou budou chtít navázat na výkon z poslední třetiny souboje s Bílými Tygry a opět naplno bodovat. „Třetí třetina byla skvělá, podařilo se srovnat, některé góly sice byly šťastnější, ale to není vůbec důležité, na to se historie neptá. Pokud proti takto silnému soupeři dokážete smazat třígólové manko, už to je samo o sobě dost pozitivní zjištění,“ chválil útočník Martin Růžička. „Liberec hrál výborně první dvě třetiny a prakticky k ničemu nás nepustil. My jsme si k tomu něco ve druhé přestávce řekli. Se štěstím se nám podařilo dát kontaktní dvě branky, které nám dodaly vítr do plachet. Zápas jsme srovnali, bohužel jsme pak neproměnili další velké šance,“ řekl trenér Václav Varaďa.

Poslední zápas Ocelářů

22. ledna 2019: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:0, 2:0, 1:3).
Branky a nahrávky: 14. Kvapil (T. Hanousek, Ševc), 21. Filippi, 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) – 46. Roberts Bukarts (Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Martin Růžička (Krajíček).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (29. L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš, Adámek – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička (A), Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

Utkání s Piráty v rámci pětadvacátého kola rozhodli třinečtí hokejisté v prostřední hrací době, kterou vyhráli 3:0. V závěrečné části hry se jim na jednu stranu povedlo uhájit spolehlivým výkonem vítězství, bohužel neudrželi čisté konto – Šimon Hrubec ve svém třístém utkání za Oceláře inkasoval v samém závěru z hole Klhůfka. Skóre zápasu otevřel Werek, vítězný gól dal Marcinko a výsledek pečetil dvěma zásahy Chmielewski.

7. prosince 2018: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Werek (Martin Růžička, Roth), 37. Marcinko (D. Musil, Hrňa), 38. Chmielewski (O. Kovařčík), 57. Chmielewski (Galviņš, Werek) – 60. Klhůfek (Marjamäki, Matyáš Svoboda).

Umístění v tabulce 1. 13.
Bilance v TELH 37 zápasů, 21-3-3-10, skóre 115:81, 72 bodů 37 zápasů, 10-2-3-22, skóre 87:118, 37 bodů
Bilance venku/doma 17 zápasů, 8-1-0-8, skóre 44:39, 26 bodů 19 zápasů, 6-1-2-10, skóre 53:60, 22 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 4-2-1-3, skóre 33:28, 17 bodů 10 zápasů, 4-1-0-5, skóre 25:28, 14 body
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 prohry 1 prohra
Lídr bodování Martin Růžička 31 (13+18) Vladimír Růžička 29 (13+16)
Nejlepší střelec Martin Růžička 13 Vladimír Růžička 13
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 18 Vladimír Růžička 16
Nejproduktivnější obránce Lukáš Krajíček 21 (5+16) Ronald Knot 11 (4+7)
Nejtrestanější hráč Tomáš Marcinko 77 Radek Duda, Bohumil Jank oba 42
Nejlepší v +/- Martin Růžička, Guntis Galviņš oba +14 Egor Antropov +4
Vítězné góly Ethan Werek, Martin Růžička oba 3 Vladimír Růžička 3
Góly v přesilovce Ethan Werek 5 Radek Duda 4
Body v přesilovce Martin Růžička 13 (4+9) Vladimír Růžička 11 (3+8)
Góly v oslabení Roberts Bukarts, Martin Adamský, Erik Hrňa všichni 1 Jan Stránský 2
Nejvíc gólů v nájezdech Roberts Bukarts 50 % (2 proměněné ze 4) Vladimír Růžička 100 % (3 proměněné ze 3)
Nejvíce střel na branku Martin Gernát 85 Vladimír Růžička, Ronald Knot oba 78
Nejvíce času na ledě Lukáš Krajíček 22:14 Ronald Knot 22:35
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 21,77 % / 32 / 2. 14,10 % / 22 / 13.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 83,70 % / 3 / 6. 77,60 % / 3 / 14.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 437 / 6. 537 / 13.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 905 / 2. 686 / 10.