Vrána: Věřili jsme si a řekli, že se nevzdáme. Teď už to bude jen o nás

07.04.2022 · Adam Sušovský
Pane jo, to byl obrat! Třinečtí Oceláři už jsou jen krůček od finále, v Mladé Boleslavi totiž zvládli i třetí utkání série a vyřazovací části proplouvají bez porážky i díky bravurně zvládnutému infarktovému závěru: "Věřili jsme si a řekli si, že se nevzdáme," prohlásil kapitán Petr Vrána.

Ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby to s Oceláři nevypadalo nejlépe, Třinec v Mladé Boleslavi i přes drtivou herní a střeleckou převahu prohrával 1:3. Domácí bránili tlak soupeře zuby nehty, ale nakonec jim vítězství velmi těsně uniklo. Třinečtí třemi góly během tří minut a tří sekund otočili zápas a zvítězili 4:3 v prodloužení.

V semifinálové sérii vedou 3:0 a v pátek budou na ledě Mladé Boleslavi usilovat u postup do finále.

"Měli jsme štěstí. Jeden gól musel uznat videorozhodčí, na konci jsme hráli přesilovku. Marko Daňo měl ale drajv, pro fauly si dneska šel," prohlásil kapitán Petr Vrána. Sám dva góly dal, další dva přidal Erik Hrňa. Branky na 2:3 i 3:3 přitom museli zkoumat videorozhodčí. Nejprve se řešilo, zda puk přešel brankovou čáru celým objemem, podruhé zase možná hra vysokou holí.

"U Erikova gólu to asi na první pohled nešlo z opakovaného záběru poznat, ale rozhodčí řekli, že volali z velína a kotouč za brankovou čárou vidět byl. Pomohlo nám štěst, že se celá akce kontrolovala. Při brance na 3:3 Milan Doudera napřáhl k nepříliš tvrdé střele, která se dala tečovat," usmál se Vrána, který se jemnou tečí o srovnání postaral. A pak už měli Oceláři psychicky v zápase jasně navrch. V prodloužení nakonec rozhodl bombou z přesilovky znovu Hrňa, o této trefě už pochyb nebylo.

Oceláři v Mladé Boleslavi ukázali obrovskou sílu a charakter mužstva, prohrávali dvakrát o dva góly, přestože soupeře pouštěli do střel jen sporadicky. Dlouho se zdálo že nepomůže ani výměna brankářů, když trenér Václav Varaďa překvapil diváky i televizní experty rošádou za stavu 0:0.

"Všichni jsme si ale věřili. Řekli jsme si, že to nebudeme vzdávat a viděli jsme, že když hrajeme na kotouči, tak děláme Boleslavi problémy. Věřili jsme, že když dáme jeden gól, oni znervózní. Pak jsme dali hned druhý a Boleslav už nevěděla, co s tím," řekl Vrána.

Nakonec se třinečtí hokejisté radují z třetího bodu v sérii, Petr Vrána ale jako správný kapitán nabádá k opatrnosti. "Myslím, že to bude jen o nás. Jestli do čtvrtého utkání vstoupíme připraveni a přeneseme si náladu a nasazení z dneška, nebo do toho vstoupíme laxně a Boleslav nás bude trápit. Jde jim o všechno, to my se musíme na zápas správně nastavit," řekl Vrána.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno