Vracím se hrozně rád, říká Vojtěch Polák

02.01.2014 · Martin Stebel
Dobří holubi se vracejí. Obnovenou premiéru v ocelářském dresu prožije v pátečním duelu na Kladně Vojtěch Polák. Osmadvacetiletý útočník zahájil sezonu v lotyšské Rize, kde ovšem nezískal stabilní místo. Třinecké barvy naposledy hájil v den zisku mistrovského titulu - 12.dubna 2011

Vojto, vítej zpět v Třinci. Jaké dojmy v tobě převládají při návratu na známá místa?

Je to moc příjemný pocit. Prožil jsem tady asi nejkrásnější roky své kariéry, mám na Třinec jen ty nejlepší vzpomínky, proto se vracím hrozně rád.

Vypozoroval jsi tady oproti minulému angažmá nějaké zásadní změny?

Kádr je z větší části stejný, jen několik kluků je nových. Změnilo se hlavně vybavení kabiny a další zázemí. Teď je vše na špičkové úrovni, je to tady mnohem útulnější. Byl jsem fakt moc mile překvapen.

Sezonu jsi zahájil v Dinamu Riga, ale moc šancí jsi v Lotyšsku nedostal...

Takový je život. Nepovedlo se to, nic víc k tomu nelze říct. Teď jsem v Třinci a budu chtít odvést maximum pro Oceláře. Třinec jsem pochopitelně na dálku pečlivě sledoval. Držel jsem klukům palce, teď budu držet palce sám sobě (směje se).

Byly krom Třince ve hře i jiné varianty, kde bys mohl působit?

Od začátku jsem reálně uvažoval jen o Třinci. Už nějaký čas jsem byl v kontaktu s Pavlem Markem, když přišla konkrétní nabídka, okamžitě jsem říkal - "jasně, jdu do toho!" Zatím jsem tady na měsíční zkoušku, ale součástí dohody je i opce do konce sezony. Až to bude aktuální, budeme řešit další budoucnost.

Sledoval jsi pondělní zápas proti Karlovým Varům. Jaký dojem v tobě zanechal výkon tvého týmu?

Kluci bojovali a díky tomu obrátili výhru na naší stranu. Bylo tam několik tyčí, spousta nevyužitých šancí, ale po celý zápas jsme byli lepší. Musí se makat, aby se to prolomilo.

Už jsi s trenéry konzultoval, ve které formaci bys mohl nastoupit?

Dnes jsem trénoval s Honzou Peterkem a Danem Rákosem. Těším se na zítřejší utkání, protože už skoro dva měsíce jsem nehrál ostrý zápas, ale rozhodně jsem nelenil. Téměř každý den jsem poctivě trénoval na ledě.

Ocelářům se v poslední době střelecky nedaří. Mohou se fanoušci těšit na tvé góly?

(Směje se) Uvidíme, snad se něco podaří proměnit, budu si dělat svou práci. Každopádně se budu snažit dávat góly. Motivaci mám velkou!

HC Motor České Budějovice