Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Voženílek: Soustředíme se jen na sebe

01.04.2023 · Adam Sušovský
Pikantní by semifinálová série čistě z osobního pohledu měla být pro Daniela Voženílka, odchovance Pardubic. Jeden z klíčových útočníků Třince ale na takovou nostalgii moc není. V rozhovoru s novináři několikrát zopakoval, že se stejně jako celý tým soustředí hlavně na sebe. Bitva o postup do finále startuje v neděli.

Jakým soupeřem Pardubice v semifinále budou?

Mají podobně jako Sparta kvalitní tým s dlouhou historií, ale my se budeme soustředit hodně na sebe. Bude to dobrá série. 

V čem budou Pardubice nejvíc nepříjemné? 

Mají kvalitní hráče dopředu i dozadu, jsou silní na puku, takže asi v tom. Ale jak říkám, my se soutředíme na sebe. 

Co konkrétně pro tebe Pardubice znamenají? 

Narodil jsem se tam, asi si vybavím spíš město. Klub procházel nějakou obměnou, teď jsou nahoře, pro český hokej je to dobře. Těším se na sérii.

Je to pro tebe speciální? 

Začínal jsem tam hrát s hokejem, ale už tam nějakou dobu nehraju ani nežiju. Samozřejmě se ale přijdou na zápasy podívat příbuzní, na to se těším. Ale že by to bylo něco jiného než třeba proti Spartě, to asi ne. 

Právě v Pardubicích jsi přitom odehrál první extraligový zápas… 

Vyrůstal jsem v tom klubu a úspěchy, které dřív měl, jsem s nimi prožíval. Jako malý jsem chtěl vždycky za Pardubice hrát, ale už uplynula nějaká doba. 

Co bývalí spoluhráči? 

S Patrikem Poulíčkem jsem hrál v dorostu i juniorech, doteď jsme dobří kamarádi. Další kluky Koláře, Zohornu, Radila nebo Kousala jsem obdivoval. Vyhráli dva tituly a dost nám je v mládeži jako úspěšný produkt podsouvali. 

Už jste si napsali? 

Já na tohle moc nejsem. Po sezoně si o sérii asi něco řekneme, ale teď před zápasem a během série určitě ne. Každý se soustředíme na svou práci a myslím si, že se to ani nehodí.