Voženílek: Pořád potřebujeme dvě výhry

24.03.2023 · Adam Sušovský
Uff, to bylo drama. A tentokrát se šťastným koncem, Oceláři ve strhující bitvě dokázali přetlačit velmi houževnatou Spartu i díky vítězné brance Daniela Voženílka. Důrazný útočník po zápase, ve kterém Třinec srovnal stav série na 2:2, hovořil také s novináři

V čem byl rozdíl oproti čtvrtečnímu zápasu?

Rozdíl byl v tom, že jsme dali první gól. Bohužel jsme na to nenavázali, bylo tam dlouhé oslabení, Sparta má kvalitní tým a dala nám gól v přesilovce. Při hře pět na pět to bylo ale vyrovnané, nakonec se štěstí asi přiklonilo k nám.

Sparta měla tlak zejména ve druhé třetině, souhlasíš?

Druhá třetina nebyla z naší strany dobrá. Něco jsme si k tomu v kabině o přestávce řekli a pak se to zlepšilo. Sparta je kvalitní soupeř. To, že nás zavře, není nic neočekávaného.

Co přesně jste si po druhé třetině řekli?

Takové detaily, co musíme dělat správně. Zopakovali jsme si detaily, které rozhodují zápasy a třetí třetina se nám podařilo.

Jak a čím jsi puk při rozhodujícím góle tečoval?

Normálně, hokejkou. Dal jsem ji do té střely, odrazilo se to branky.

Takhle jsi to tečovat chtěl?

Chtěl. Šel jsem před branku a když jsem viděl puk, dal jsem tam hokejku, aby to letělo pryč od gólmana. Trénuju to, ale ne vždycky se to podaří. Vyplaval jsem tam sám. Neřekl bych, že to byla nějaká skvělá akce, ale máme gól, vítězství a jsem za to rád.

Jak vám bylo, když jste přišli hned z kraje zápasu o vyloučeného Tomáše Marcinka?

To jsou těžké momenty, já ten faul viděl jen na kostce. Tomáš je kvalitní hráč a je jasné, že nám chyběl. Jsme rádi, že jsme ho nahradili a že jsme vyhráli.

Zase jsi za něj zaskakoval v první formaci, zase jsi rozhodl zápas. Jak se ti na centru hraje?

Mně je to jedno, já jsem zvyklý hrát cokoliv. Kam mě trenéři dají, tam se snažím plnit roli. Na křídle je to jednodušší, centr má více defenzivních povinností.