Voženílek: Na reprezentaci se těším, ale teď musíme zabrat s Oceláři

08.12.2022 · Adam Sušovský
Parádní závěr týdne si osud připravil pro třineckého útočníka Daniela Voženílka, před pro něj pikantními duely s bývalými kluby Motorem a Pardubicemi byl povolán poprvé v profesionální kategorii do kádru české reprezentace: „Těším se na to, ale ještě před tím chci dvakrát tři body s Oceláři,“ říká šťastný útočník.

Po svém příchodu do WERK ARENY se stal okamžitě jedním z klíčových hráčů třineckého útoku, Daniel Voženílek pravidelně nastupuje v první formaci a jeho výkony nezůstaly bez povšimnutí ani u trenéra reprezentace Kari Jalonena. Jméno šestadvacetiletého forvarda se tak poprvé objevilo v nominaci českého národního týmu.

Co na to říkáš?

Jsem samozřejmě rád, že jsem dostal pozvánku do reprezentace a moc se na turnaj do Švýcarska těším. Bude to pro mě nová zkušenost.

Věděl jsi o nominaci dopředu, nebo ses to dozvěděl ze čtvrteční tiskové konferenci?

Měl jsem nějaké náznaky už před minulou akcí a teď pár dnů dopředu zástupci reprezentace volali na klub, takže jo: Tušil jsem, že se v reprezentaci objevím. Reprezentační formu cítíš? Když jsem první indicie dostal, chvilkama jsem si říkal, že by to asi opravdu mohlo vyjít. Ale moc jsem se na to soustředit nechtěl.

Co od reprezentace očekáváš a co reprezentace čeká od tebe?

To se dozvím asi až na srazu, já ale čekám, že zažiju zase o něco vyšší level hokeje. Bude to posun, na který se těším. V nominaci je navíc spousta kluků, se kterými jsem hrával třeba v mládežnických reprezentacích, takže se těším i na ně.

Reprezentační pozvánka dorazila krátce před zápasy s Motorem a Pardubicemi. Z Motoru jsi do Třince přišel, v Pardubicích si vyrůstal. To je docela pikantní závěr týdne, co?

Já teď myslím ale hlavně na to, že potřebujeme vyhrát. Motor ani Pardubice jsme letos ještě neporazili, takže nás tenhle víkend čeká velká výzva. Těším se na ni a věřím, že body urveme.

Na který ze zápasů jsi vypsal v kabině odměnu?

Na oba dva! Takže doufám, že to konečně vyjde. Ani jednou jsme letos Motor a Pardubice neporazili, takže mě kluci o tyhle peníze ještě obrat nestačili (směje se).

Který z těch zápasů je pro tebe pikantnější?

To je dobrá otázka, sám to asi neumím rozhodnout. Specifické jsou pro mě oba. V Motoru pořád znám spoustu kluků, trenéry. V Pardubicích jsem zase vyrůstal, trenéři mě vedli v mládeži. Oba jsou pro mě zajímavé.

Oba zápasy budou asi dost rozdílné, že?

Každý, kdo sleduje extraligu, ví, že letos nepadá moc gólů. Rozhodně čekám, že sem Budějovice přijedou se zarputilým a obětavým hokejem, zase nebude snadné proti nim hrát. Dvakrát nás letos porazily, takže se s tím musíme poprat. Je na čase, abychom tři body brali tentokrát my. Co se týče Pardubic, ty poslední zápasy taky neměly zrovna nejlepší, paradoxně o to náročnější to tam pro nás asi bude. Já chci ale brát tři body i tam.