Voženílek z Rigy: Nejsem se sebou spokojený, s Kārlisem jsme si psali

16.05.2023 · Šárka Kolková, foto: Markéta Křížová
Snová sezona Daniela Voženílka po zisku titulu pokračuje premiérovou účastí na mistrovství světa v Rize, kde v pondělí naskočil do druhého utkání. Zápas s Lotyšskem ale sedmadvacetiletého útočníka mrzí, protože věří, že v něm mohl ukázat víc.

Před začátkem rozhovoru se ještě Daniel Voženílek setkal s lotyšským obráncem Kārlisem Čukstem, dalším zástupcem Ocelářů na šampionátu v Rize. Oba se zasmáli, objali a prohodili pár slov. Poté se rozloučili a Voženílek přešel k utkání s Lotyšskem. „Pro nás to byl těžký zápas. Hala byla vyprodaná a fanoušci fandili až do konce. Lotyši navíc prohráli třikrát po sobě a my jsme věděli, že budou po úspěchu hladoví, což se potvrdilo a my nevyhráli.“

Národní tým byl navíc v utkání střelecky slabším týmem, na branku Šilovse šlo v pondělí jen 25 střel. "Byli hladovější a vyhrávali víc osobních soubojů. Proto byli i střelecky aktivnější.“

Třinecký bojovník si proti Lotyšům připsal svůj druhý start na MS v hokeji 2023, radost ale po ztrátě dvou bodů krotil. „Jsem smutný, že jsem týmu nepomohl víc. Musím se pokusit v dalším zápase týmu víc pomáhat. Snad dostanu šanci. Nejsem se sebou spokojený. Měl jsem nějaké šance, ale výkon mohl být z mé strany mnohem lepší. Opravdu to má do spokojenosti daleko. Nechci týmu pomáhat jen bodově, ale i něčím jiným, třeba nepříjemnými střelami. Něco jsem v průběhu zápasu na hokejce měl, ale myslím si, že by toho naše formace měla dělat daleko víc.“

Pondělní zápas byl navíc pro Daniela Voženílka o něco speciálnější. Zatímco v Třinci byli s Kārlisem Čukstem na jedné lodi, na šampionátu se postavili proti sobě. Hecovačky před zápasem ale neproběhly. „Napsali jsme si, ale nijak zvlášť jsme se nehecovali. I v průběhu celého turnaje jsme spolu komunikovali. Radil mi, kam v Rize zajít. Odehrál skvělý zápas a doufám, že mu to půjde i v těch nadcházejících. Naše rodiny se zatím ještě nesetkaly, protože program je tady hodně náročný. Zatím na to nebyl prostor a uvidíme, jak to bude vypadat v následujících dnech.“

Nabitý program šampionátu navíc letí dál, už ve čtvrtek čeká na český výběr zápas proti Slovincům, kteří zatím marně čekají na své první turnajové body. „Musíme se víc tlačit do brány a vyhrávat osobní souboje. Od toho se bude vše odvíjet."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary