Vladimír Svačina se vrací k Ocelářům, nový kontrakt podepsal Adámek

05.05.2017 · Klub
Třinečtí Oceláři pokračují ve stavbě kádru na novou sezonu. Pod Javorový se vrací úřadující vicemistr republiky, útočník Vladimír Svačina. Novou smlouvu podepsal také talentovaný obránce Marian Adámek.

První velkou posilu do útoku získali Oceláři pro nadcházející soutěžní ročník v osobě útočníka Vladimíra Svačiny. Čerstvě třicetiletý forvard se vrací pod Javorový po roční pauze, kterou strávil v dresu libereckých Bílých tygrů. Se severočeským klubem získal v uplynulé sezoně Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje za vítězství v základní části a v následném play off došel až do finále. Někdejší reprezentant navazuje po návratu z hostování na svůj kontrakt, který je platný až do roku 2019.

"Můj návrat do Třince se zrodil jednoduše. Dozvěděl jsem se, že Oceláři mají o mě nadále zájem, což mě potěšilo, protože jsem ve Studénce postavil dům a mým snem bylo vždy hrát doma a co nejblíž svému bydlišti. K Ocelářům se vracím se spoustou nabytého sebevědomí. V Liberci jsem totiž dostal obrovskou důvěru a před pár dny jsem tam získal i stříbrnou medaili. Věřím, že to sebevědomí prodám i v Třinci, kde se mi první část angažmá, zejména vinou zranění, příliš nepovedla. Zdraví je základ a doufám, že teď už to bude jen dobré i v tomto ohledu, protože v uplynulé sezoně jsem vynechal, a to i v součtu s přátelskými zápasy, jen jediné utkání za celý ročník."

Vladimír Svačina získal v právě skončeném ročníku s Libercem už svou třetí stříbrnou extraligovou medaili v kariéře a u Ocelářů se bude snažit navázat na svou pověst elitního ligového útočníka. Velký zájem o odchovance ostravského hokeje měl i nový hlavní trenér třineckého klubu Václav Varaďa: "O Vláďu jsem hodně stál. Je to zkušený útočník, který měl v Liberci úspěšnou sezonu. Navíc byl po delší době stoprocentně zdravý. A protože je to náš hráč, byla by škoda nechat konkurenci takového hráče, který patří mezi nejchytřejší útočníky v lize."

Zatímco Svačina by se měl okamžitě zařadit mezi opory týmu, tak podpis nového kontraktu s Marianem Adámkem naopak znamená potvrzení nové ocelářské cesty, v rámci níž by měli dostávat větší prostor na ledě talentovaní odchovanci klubu. Devatenáctiletý Adámek strávil celou svou dosavadní kariéru u Ocelářů. V červenobílých barvách získal před dvěma lety titul mistra republiky v kategorii staršího dorostu a loni na jaře se ze stejného úspěchu radoval i v juniorech. Mladý obránce debutoval v nejvyšší soutěži v sezoně 2014/2015 a v uplynulém soutěžním ročníku zasáhl i do dvou čtvrtfinálových utkání proti Chomutovu.

"Marianovi skončila po této sezoně smlouva. Jde o jednoho z našich nejtalentovanějších mladých obránců, který udělal v poslední době obrovský posun ve výkonnosti. Ve Frýdku-Místku měl výbornou sezonu, čímž dokázal, že se úspěšně etabloval v mužském hokeji. Proto jsme velmi rádi, že se rozhodl prodloužit u nás smlouvu. Hráči jako on by měli být budoucností třineckého hokeje," řekl sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

"Po konci původního kontraktu jsem zvažoval co dál, ale chtěl jsem zůstat v Třinci. Mám tu rodinu, kamarády, jsem tady doma, je tu nový trenér s novou vizí, výborný tým, skvělé podmínky, zkrátka na extraligové poměry všechno, co si hráč může přát. Samozřejmě vím, že nemám místo v A týmu jisté, může se stát, že budu hrát i v partnerském Frýdku-Místku, ale udělám všechno proto, abych hrál extraligu. Jsem na začátku kariéry a doufám, že se mi povede se uchytit. Chci se dostat do „áčka“ a budu se snažit podávat co nejlepší výkony," uzavřel talentovaný bek, kterého zanedlouho čeká maturita.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary