Vítězný gól? Chtěli jsme to cpát na branku, popisuje Erik Hrňa

21.10.2018 · Martin Stebel
Tohle byl hodně tvrdý a nekompromisní K.O. úder. Pouhých deset vteřin trvala početní převaha Ocelářů během závěrečné minuty nedělního utkání v Chomutově. Po ose Lukáš Krajíček - Martin Růžička puk svižně doputoval na hůl ERIKA HRNI a prudký projektil z bodu pro buly precizně zaplul do sítě. Borec na konec.

Trenér Varaďa si před rozhodujícím okamžikem vzal oddechový čas. Jaké byly pokyny?

Měli jsme to hlavně všechno cpát na branku a dát gól. Ani jsme nečekali, že se to povede tak rychle, je super, jak jsme to zvládli. Vyhrané buly, dvě nahrávky, rychlá střela, spadlo to tam. Jsme rádi, že se gól povedl tak rychle a nemuselo to být zbytečně napínavé.

Hrát v závěru přesilovku, která může rozhodnout, je asi psychicky náročnější...

V takové chvíli člověk nemá co ztratit. Buď ten gól dáte, nebo se půjde do prodloužení. Není nic mezi tím. Dostali jsme tu šanci a je skvělé, že se nám povedlo skórovat.

Bylo to hodně o trpělivosti, kdy je třeba počkat na klíčový moment?

Od druhé třetiny jsme udávali tempo hry, trenéři stáhli sestavu na tři lajny, tlačili jsme se do brány. Ve třetí třetině jsem měl totální gólovku, ale gólman mi to chytil. Nakonec nás to naštěstí nemuselo mrzet.

V minulých dvou domácích zápasech Chomutov dvakrát vyhrál, poté co otočil skóre. Jak se proti takovému soupeři hraje?

Chomutov má silové hráče, hraje docela tvrdě do těla. Je znát, že jim jde o všechno, pořádně bojují, protože začátek sezony měli hodně špatný. Máme radost, že jsme je tady bodově okradli.