Věříme, že jsme na dobré cestě, tvrdí René Mucha

15.11.2015 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Tahle premiéra nebyla vůbec snadná. Ještě v sobotu koučoval utkání starších dorostenců, v neděli se už postavil na trenérskou lavičku A-týmu. Hektický víkend, kdy byl jmenován dočasným lodivodem Ocelářů, nemusí hodnotit negativně, jelikož proti extraligovým lídrům získali jeho svěřenci bod.

Máte za sebou první zápas u třineckého áčka, jak byste jej zhodnotil?

Jsme rádi, že kluci do první třetiny nastoupili s tím, co jsme po nich chtěli. Bylo vidět, že jsou hodně nažhavení, navíc byla vidět větší pohoda. Bohužel jsme po dvou vstřelených gólech začali kupit mnoho individuálních chyb, vypadalo to, jako bychom měli strach o výsledek. Soupeř toho využil, byl agresivnější a využil naše chyby. Poslední třetina byla vyrovnaná, šancí moc nebylo. V prodloužení bylo vidět, že jsou hosté ve větší pohodě. Hráčům jsme po zápase poděkovali za nasazení, jsme rádi za bod, který máme. A také za to, že jsme vstřelili víc než jednu branku.

Jaké to pro vás bylo takhle narychlo přijít k týmu a nachystat jej na zápas?

Je pravda, že jsme do toho s Markem skočili po hlavě. Vedení mě kontaktovalo po zápase staršího dorostu, Marka po utkání Frýdku. Takový ale je hokej. Nabídka se samozřejmě nedala odmítnout, tohle se nedělá. Nevím, jak to bude pokračovat dál. Na klucích bylo vidět, že to jsou zkušení a dobří hráči a vědí, že to je jen o nich. Musíme se s tím poprat, já ale věřím, že nám to půjde.

V průběhu duelu odstoupil Hamerlík, nehráli Roth s Orsavou. Jaké mají problémy?

Peter Hamerlík má problém asi s břišním přitahovačem nebo tříslem, museli jsme se proto rozhodnout pro střídání. Uvidíme, jak na tom bude, když tak stáhneme Juraje Šimbocha z Frýdku. Vláďa Roth měl delší dobu problémy s tříslem, včera na tréninku se mu zranění obnovilo a doktor jej do zápasu nepustil. Kuba Orsava má problém s břišním přitahovačem, nedohrál už poslední zápas. Teď řešíme hodně svalových zranění, uvidíme, jak to bude dál.

Jaké to je skočit od dorostu k chlapům do extraligy?

Neřekl bych, že to je moc těžké. Neměl jsem moc času na rozmyšlenou, ani jsem to takhle neřešil. Potkávám se s parádními hráči, což bych si před pár měsíci vůbec nepředstavil. Je to pro nás obrovská výzva, velmi se na tu spolupráci těšíme.

Jaká byla reakce dorostenců? Bylo vaším cílem někdy trénovat muže?

Ještě včera jsem stál na střídačce dorostu, po utkání v kabině mi gratulovali k šanci, kterou jsem dostal. Doufejme, že to vyjde. Nikdy jsem s tím nepočítal, hodně mě baví pracovat s mládeží. Prošel jsem všemi kategoriemi, od zavedení mladšího dorostu jsem byl u nich až do úmrtí Romana Ciencialy, který trénoval starší dorost. Přešel jsem o kategorii výše, s těmihle, s prominutím, puberťákama se dobře pracuje. Ještě není mezi námi tak velký věkový rozdíl, psí kusy jsme dělali taky.

Takže se nebojíte převzít tým ani za této situace?

Myslím si, že ne, horší už to být nemůže. Tým je opravdu kvalitní, hráči si uvědomují, že je to pouze na nich. Dneska kdybychom vstřelili třetí gól, tak to mohlo vypadat úplně jinak. Věříme, že jsme na dobré cestě.

Není chyba, že v týmu je až příliš individualit?

Individualit je v týmu hodně, to máte pravdu. Zatím se ale nejeví jako že by nebyli parta, že by tam něco bylo špatného. Máme takový tým, s ním jdeme do zápasů. Samozřejmě můžeme sáhnout po hráčích z farmy, zatím jsme ale vůbec nechtěli do složení týmu vstupovat. Chtěli jsme po hráčích, ať se ukážou, pohodu a pozitivní myšlení před utkáním. A také, aby od nás cítili důvěru. Myslím, že v utkání bylo to oživení trochu vidět.

Čekají vás tři domácí zápasy v řadě, je to výhoda?

Na to je jednoduchá odpověď. Uvidí se až po těch třech utkáních.

Jak funguje spolupráce s Markem Malíkem, oba jste přišli z jiného týmu…

Přišli jsme z jiného týmu, myslím si ale, že se dobře doplňujeme. Já šel od mládeže, on u chlapů je a ještě před rokem a půl hrál. Spolupracovali jsme částečně už v loňské sezóně, kdy Marek působil u obou dorostů a juniorů jako trenér obránců. Máme hodně podobné názory na hokej, můžu spolupráci pouze kvitovat.

Máte naději, že byste u týmu mohli zůstat déle?

Řekli jsme si, že půjdeme trénink od tréninku, zápas od zápasu. Co s tím pak udělá vedení klubu, to už je jen na nich. My bychom byli samozřejmě rádi, kdybychom na střídačce vydrželi déle. Situace ale není jednoduchá, my budeme rádi za každý den strávený s hráči.