Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Venku hrajeme ve větší pohodě, tvrdí Erik Hrňa

30.10.2011 · Martin Stebel
Na zlínském kluzišti Oceláři v nedělním podvečeru znovu potvrdili, že jsou postrachem domácích týmů a mají z celé extraligy nejlepší bilanci. Na triumfu 2:1 po nájezdech se podílel brankou a solidním výkonem rychlonohý útočník Erik Hrňa. "Domácí ztráty musíme dohánět venku," říká v pozápasovém interview.

Ze Zlína vozí Oceláři body spíše sporadicky. Nedělní výhra tedy má svou cenu...

Je pravdou, že se nám tady dlouhodobě moc nedaří, ale na nějaké statistické údaje nebereme ohled. Jsou to jen suchá čísla. Každý zápas je jiný a vždy máme novou motivaci. Dlouho se hrálo bez branek, soupeř poté vedl, ale nám se naštěstí povedlo brzy srovnat krok.

Asi se shodneme, že velkou zásluhu na tvé brance má Jirka Polanský...

Polda tu akci výborně rozjel z našeho pásma, parádně objel snad tři protihráče a nahrál mi přesně do palebné pozice na levém kruhu. Zkusil jsem vystřelit bez přípravy na lapačku a byl to gól. Souhlasím ale, že z velké části má na brance podíl právě Jirka.

Utkání nebylo ani po 65 minutách rozhodnuto. Co ti proběhlo hlavou před nájezdy, které vám letos znovu nešly...

Už jsme to chtěli konečně prolomit. Bylo jasné, že někdy vyhrát musíme, tak proč ne zrovna dnes. Bryan první penaltu krásně proměnil a to byla pro nás psychická výhoda. Já nedal, ale Kuba Orsava gólmana hezky vykoupal a navíc Martin domácí hráče zkušeně vyčapal. Tentokrát byly nájezdy vítězné, což nám udělalo velkou radost.


Značný podíl na dvoubodovém zisku má taky spolehlivý Martin Vojtek...

Kokin zachytal opravdu výborně. Měl během celého utkání několik těžkých zákroků a klobouk dolů před jeho výkonem. Zaslouží pochvalu.

Vaše domácí bodová bilance je hodně dietní, ale na hostujících kolbištích si zatím vedete výborně. Kde hledáš důvody?

Venku hrajeme ve větší pohodě. Když už nesbíráme body doma, musíme ztráty dohánět u soupeřů. Venku většinou vycházíme ze zabezpečené obrany, protože moc dobře víme, že pouze tak můžeme pomýšlet na body. Doma se taky snažíme hrát poctivě dozadu, ale vždy uděláme několik hloupých chyb a soupeř to dokáže potrestat. Věřím ale, že v Třinci už budeme konečně vyhrávat a potěšíme naše fanoušky.

Na zimáku Luďka Čajky vás hlasitě povzbuzoval třinecký fanklub a k jejich radosti jste je potěšili góly do sítě, která je blíže hostujícímu sektoru...

Chci touto cestou poděkovat našim fanouškům za podporu. Byli pořádně slyšet a pomohli nám k výhře. Doufám, že v úterý proti Boleslavi uděláme radost i všem ostatním divákům v Třinci. Doma už prostě nechceme ztrácet další body.