Venkovní trip začneme na ledě Energie

20.09.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga pokračuje třetím kolem, Oceláři na západě Čech započnou svůj pětizápasový venkovní trip. Hráči s drakem na hrudi v prvních dvou kolech nebodovali, změnit to mohou již v pátek na ledě karlovarské KV arény. Boj se staronovým extraligovým soupeřem startuje v 17:30.

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští se po jednoleté anabázi v české druhé nejvyšší soutěži vrátili mezi hokejovou elitu. Energetici v baráži o účast v letošním ročníku skončili na druhém místě, o jeden jediný bod před sestupující Duklou Jihlava. Přes sezonou tým Karlových Varů opustilo šest hráčů, nové útočistě v KV Aréně si naopak našlo pět hokejistů. Vedení karlovarského celku do svých řad zlákalo beky Lukáše Vágnera s Michalem Plutnarem (oba na hostování) a útočníky Adama Lapšanského, Tomáše Mikuše a Tomáše Havránka (hostování).

V přípravě Energie sehrála jedenáct utkání s bilancí šesti výher a pěti porážek. Do nového ročníku Tipsport extraligy pak svěřenci hlavního trenéra Martina Pešouta vstoupili úvodní prohrou na ledě Olomouce, kterou ale vystřídala jednoznačná domácí výhra 4:0 nad Mladou Boleslaví. „Zápas jsme ubojovali týmovým výkonem, byli jsme obětaví, měli jsme pevnější obranu než v předešlém utkání, hráči do toho dali opravdu všechno a navíc jsme měli za zády Filipa Novotného, který nás velmi podržel a pomohl k důležitému vítězství,“ řekl asistent trenéra Tomáš Mariška po vítězném duelu s Bruslaři.

Poslední zápas Karlových Varů

16. září 2018: HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 16. O. Beránek (L. Vágner, Skuhravý), 17. Šenkeřík (Kverka, Stloukal), 32. Skuhravý, 60. Lapšanský (M. Rohan).
Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Novotný – L. Vágner, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan (A), Kovačevič, Šenkeřík, Šafář – T. Rachůnek (A), Balán, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – T. Mikúš, Kverka, Stloukal.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři si vstup do nové sezony zcela jistě představovali jinak. Hráči s drakem na hrudi zatím odehráli dva zápasy, ve kterých nedokázali ani jednou bodovat. Svěřenci trenérů Varadi, Zadiny a Raszky nejprve po boji padli na ledě Zlína, ve druhém duelu pak doma prohráli s Olomoucí, byť Oceláři po první třetině vedli o dvě branky. Slezané tak zatím stále čekají na první extraligové body.

”Začátek nám nevyšel, představovali jsme si to jinak. Dva zápasy prohrát o gól, třeba ale říct, že naše výkony nebyly ideální, hlavně ve Zlíně. Proti Olomouci už to bylo lepší, znovu jsme ale prohráli. Vstup do sezóny jsme si představovali jinak. Hrát doma nebo venku ale pro nás není zásadní rozdíl, teď jsme body ztratili, venku musíme hrát tak, abychom je získali zpátky,“ říká Peter Hamerlík.

Poslední zápas Ocelářů

16. září 2018: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 2:3 (2:0, 0:2, 0:1).
Branky a nahrávky: 12. Krajíček (Roberts Bukarts), 14. Cienciala (Gernát, Adamský) – 26. Kolouch, 40. J. Káňa (J. Knotek), 51. Mráz (Tomeček).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – M. Doudera, Krajíček, Matyáš, D. Musil, F. Haman, Gernát, M. Adámek – O. Kovařčík, Marcinko, Chmielewski – Svačina, Cienciala, Adamský – Hrňa, M. Kovařčík, Roberts Bukarts – Dravecký, Viedenský, Hladonik.

Poslední vzájemný zápas

3. února 2017: HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Sičák (Mullane) – 29. Marek Růžička (Klimenta, Nosek), 31. Rákos (Roth, L. Galvas).

O zápase

Hrací den: 3. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 21.9.2018, 17:30
Místo utkání: KV aréna, Karlovy Vary
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec HC Energie Karlovy Vary
Umístění v tabulce 11. 7.
Bilance v TELH 2 zápasy, 0-0-0-2, skóre 4:7, 0 bodů 2 zápasy, 1-0-0-1, skóre 5:4, 3 body
Bilance venku/doma 1 zápas, 0-0-0-1, skóre 2:4, 0 bodů 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 4:0, 3 body
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-0-1-4, skóre 25:30, 16 bodů (včetně přípravy a CHL) 10 zápasů, 4-2-0-4, skóre 32:20, 16 bodů (včetně přípravy)
Aktuální série 2 prohry 1 výhra