Venkovní série pokračuje duelem v Mladé Boleslavi

13.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraligový kolotoč pokračuje ve vysokém tempu, v pátek je na programu dvacáté kolo české nejvyšší hokejové soutěže. Oceláře čeká druhý venkovní duel ze série čtyř zápasů, Slezané se představí na ledě nováčka z Mladé Boleslavi. Utkání startuje od pátečních 17:30.

BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se v posledních kolech nenachází v optimálním rozpoložení. Tým kouče Františka Výborného prohrál poslední čtyři duely, s celkovým bodovým ziskem 23 bodů se krčí na dvanáctém místě tabulky. Naposledy Bruslaři ztratili nadějně rozehraný duel s Karlovými Vary, kterým nakonec podlehli v prodloužení.

Do Karlových Varů jsme jeli s respektem. Věděli jsme, že domácí dělají doma body. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ale domácí potrestali všechny naše chyby. Ve třetí třetině jsme měli přesilovku, ale nechali jsme se vyloučit. Následně z toho pramenilo vyrovnání," řekl mladoboleslavský trenér po prohře v lázeňském městě.

Nelichotivou bilanci mají Středočeši na vlastním ledě. Mladá Boleslav nevyhrála v posledních šesti domácích zápasech, v tabulce úspěšnosti na domácím ledě jí patří poslední příčka. Bruslaři doma získali jen šest bodů. Tým kouče Výborného proto bude chtít napravit tuto nepříliš potěšující statistiku.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
12. listopadu: HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Duda (Kverka, Bičánek), 54. Duda (Hruška D., Harant), 62. Tomeček (Šmach) – 15. Bárta (Vrbata, Trška), 37. Bárta (Hruška M., Výborný).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Rittich – Stříteský, Vidmar, Hruška, Ovčačík, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Výborný, Bárta – Pacovský, Vrbata, Pabiška – Látal, Lenc, Rys.

Produktivitu Mladé Boleslavi v letošní sezóně zatím táhne její kapitán David Výborný. Boleslavský forward nastoupil do všech 18 zápasů, na svém kontě má sedmnáct kanadských bodů za šest branek a 11 asistencí.

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se v poslední době příliš nedaří. Po úspěšné osmizápasové vítězné šňůře tým trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi prohrál čtyři z posledních pěti duelů. Naposledy se Slezanům nevedlo na ledě Plzně, kde prohráli 2:5. Tato porážka je připravila o vedoucí postavení v tabulce.

"Myslím si, že Plzeň byla důraznější v osobních soubojích a šla si za vítězstvím, byla trpělivější, čekala na naše chyby a dokonce si je i vynutila. My jsme dnes Plzni nabídli velkou spoustu šancí, ona poté ten závěr zvládla výborně a naprosto zaslouženě vyhrála," komentoval kouč Jiří Kalous nepovedený zápas na západě Čech.

Podobně hovořil i útočník Martin Adamský: "Myslím si, že jsme si to prohráli úplně sami. Plzeň čekala, co uděláme a naopak my úplně zbytečně čekali na ní, protože bylo vidět, že od začátku byli v křeči a my jsme si to svojí de*ilní hrou po*ali."

Oceláře v následujících dnech čekají ještě tři venkovní zápasy. "Před tím jsme hráli čtyřikrát doma, ty zápasy jsme zvládli, nyní musíme alespoň tři venku a dovézt domů body," dodal třinecký forward.

Poslední zápas Ocelářů:
12. listopadu: HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 5:2 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kratěna (Mozík, Kadlec), 32. Kašpařík (Lev, J. Sýkora), 50. J. Sýkora, 52. J. Sýkora (Lev), 60. J. Sýkora – 20. Irgl (Adamský, Trončinský), 44. Plíhal (Hrňa).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – M. Doudera, Roth, Trončinský, Nosek, Linhart, Galvas (A), L. Doudera, Matyáš – Dravecký, Plíhal, Hrňa – Adamský, Polanský (C), Irgl – Orsava, Růžička, Rákos – Rufer, Kindl, Jašek.

V posledním zápase s Mladou Boleslaví se střelecky nejvíce dařilo Martinu Adamskému. Třinecký snajpr Bruslařům vsítil dva góly, jeden dokonce při vlastním oslabení. Bude se Adamský radovat i v pátek?

Poslední vzájemný zápas

Úvodní zápas těchto soupeřů v letošním ročníku byl poměrně jednoznačnou záležitostí. Nováček extraligy přijel do nové WERK ARENY s cílem uspět, tvrdě však narazil. Třinečtí Oceláři šli za výhrou od úvodní minuty, na konci druhé třetiny drželi čtyřbrankový náskok. Bruslařům se v poslední dvacetiminutovce povedlo jen korigovat na končených 5:2 pro domácí tým..

28. září: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský), 25. Roth (Kreps, Irgl), 31. Rákos, 33. Adamský (Galvas), 56. Polanský (Nosek) – 55. Lenc (Robar, Výborný), 58. Broš (Klimenta, Mikulík).

O zápase

Hrací den: 19. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 14. listopadu 2014, 17:30
Místo utkání: ŠKOENERGO aréna, Mladá Boleslav