Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Velký úspěch tří Ocelářů: Marinčin, Roman a Daňo vezou bronz z OH

19.02.2022 · Adam Sušovský
Hned tři kmenoví hráči třineckých Ocelářů byli u historické olympijské medaile, slovenská reprezentace s Martinem Marinčinem, Milošem Romanem a Marko Daněm se domů z Her v Pekingu vrací s bronzem.

Slovenský hokej slaví jeden ze svých historicky největších úspěchů, raduje se ze zisku bronzových medailí na olympijských hrách. A byli u toho v Pekingu při dnešním vítězství nad Švédskem v zápase o bronz i tři Oceláři: obránce Martin Marinčin s útočníky Milošem Romanem a Markem Daněm. 

Martin Marinčin v sedmi zápasech na olympiádě strávil na ledě v průměru 22:04 minut za zápas a stal se také vůbec nejvytíženějším slovenským hokejistou na turnaji, k jedné brance navrch zapsal i tři plusové body. 

Miloš Roman si na turnaji připsal jednu asistenci, a pět plusových bodů. V jedné formaci nastupoval s nejlepším střelcem turnaje, teprve sedmnáctiletým talentem Jurajem Slafkovským. 

Marko Daňo vinou disciplinárního trestu odehrál o jeden zápas méně, v šesti utkáních (do kterých na olympiádě zasáhl) zaznamenal čtyři trestné minuty. 

Všichni tři Slováci se vrátí do Třince v průběhu příštího týdne, již ve čtvrtek se do České republiky vrátili také čeští reprezentanti Tomáš Kundrátek a David Musil.