Partnerský klub Nadační fond Dračí studio
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Věděli jsme, že branky přijdou, ohlíží se za zápasem David Květoň

16.10.2011 · Jan Salajka
Po vítězství v lázeňské metropoli neměl jediný důvod ke zklamání. Vstřelil dvě branky, na jednu spoluhráčům přihrál a jeho tým zvítězil rozdílem čtyř branek. „Mohlo se to ale vyvíjet jinak, nebýt zákroků Hamerlíka,“ podotýká šťastný střelec.

Davide, v první třetině vás hodně podržel Hamerlík, když na jeho skvělém výkonu hned několikrát Karlovy Vary ztroskotaly…

Hamerlík má zkrátka výbornou formu a velmi dobře navazuje na výkony z loňska. Jak říkáte, soupeř měl spoustu šancí, které mohly skončit gólem. Kdybychom inkasovali, mohl se zápas vyvíjet úplně jiným směrem. Ale my jsme to ustáli, Hamerlík nám pomohl… A my jsme věděli, že branky přijdou, takže jsme hráli trpělivě.

Vypracovali jste si dvoubrankové vedení a vypadalo to, že to bude jasná záležitost. Pak ale soupeř vyrovnal. Co se stalo?

Přestali jsme hrát. Nabyli jsme takového vědomí, že to půjde samo… Ale ono ne, tudy cesta prostě nevedla. Vary daly po našich chybách dva rychlé góly a my jsme museli znovu začít hrát náš hokej, což se povedlo a vyplatilo se to.

Po odchodu Martina Růžičky hledáte střelce, který by ho nahradil, a váš dnešní výkon jen potvrzuje, že byste jím mohl být právě vy…

Každý určitě chce přispět nějakým gólem a Martin Růžička odehrál loni fantastickou sezonu. My ale musíme rozložit síly do více formací, aby každá dávala góly.

Situace na ledě se s přibývajícím časem začala trošku vyostřovat…

Byly tam nějaké střety, možná na hranici faulů, nebo já nevím. Vary možná neunesly to, že doma prohrávají o takový rozdíl, a začaly nás dohrávat. My jsme si na to řekli, že musíme udržet nervy na uzdě a hrát si svou hru.

V poslední třetině Vary hodně polevily. Usnadnilo vám i toto vítězství?

Když soupeř prohrával v posledních pěti minutách o tři nebo čtyři branky, asi věděl, že už moc šancí nemá. Takže zápas už se jenom tak dohrával.

Jak vnímáte blížící se derby s Vítkovicemi?

Derby? První se mi vybaví hodně fanoušků, skvělá atmosféra. Bývá to hodně vyhrocené a je to zkrátka něco zvláštního. Úplně jiné než jakýkoli jiný zápas.

Připravují se hráči na takovýto zápas nějak více, nebo přípravu pojímají stejně jako každý jiný zápas?

Každý z hráčů se připravuje sám a podle toho, co zrovna potřebuje. Nemělo by se rozlišovat, jestli jde o derby, nebo ne. Každý musí jít na sto procent i do jakéhokoli jiného zápasu.