Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Varaďa: Růžička je lídr a profík, bodů bude mít ještě víc

23.01.2022 · Adam Sušovský
Na pozápasové tiskové konferenci tahle otázka nemohla nezaznít, také trenér Ocelářů Václav Varaďa pro novináře komentoval historický milník útočníka Martina Růžičky, který se stal definitivně nejproduktivnějším hráčem třinecké historie.

Pamatuje si ho jako hráče, v mistrovské sezoně 2011 spolu nastupovali v elitní formaci: Martin Růžička tehdy trhal historické rekody play off a Václav Varaďa byl většiny jeho útočných akcí přímou součástí. Nyní jsou role obou jiné: Oba stále patří ke stěžejním lidem organizace, Varaďa jako trenér, Růžička jako jeho hlavní ofenzivní zbraň. 

Utkání proti Mladé Boleslavi, které Oceláři vyhráli 7:3, se navždy zapíše do historie jako to, při kterém se Martin Růžička stal definitivně nejproduktivnějším hráčem třinecké historie, na trůnu vystřídal Richarda Krále. A hlavní kouč Ocelářů věří, že se třinecký fantom na 568 bodech zdaleka nezastavil, spíše naopak. 

"Martin (Růžička) dlouhodobě v Třinci prokazuje, jak neskutečně se mu daří. Věřím tomu, že pod všemi tituly tady byl jedním ze stěžejních hráčů. To, že teď překonal Krále v bodech, je další milník z mnoha, další ocenění jeho úžasné práce. Taky ale věřím, že má spoustu bodů ještě před sebou. A věřím, že je bude přidávat v tomhle týmu. V Třinci," řekl Varaďa. 

"V posledních letech se Růžička stává komplexnějším hráčem, dospívá. Je to jeden z lídrů týmu. Někdy mu to tam padá víc, jindy míň, tak to ve sportu zkrátka je. Ale Martin je profík, poctivě se připravuje, zdravě se stravuje. Není to flink, jeho hra, výsledky i body podle toho vypadají," dodal trenér.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec