Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Václav Varaďa: Očekávám skvělou sérii!

18.03.2019 · Martin Stebel
Tepová frekvence znovu stoupá, už brzy to naplno vypukne! Regionální derby v rámci vyřazovací části sezony nenechá chladným snad žádného sportovního nadšence nejen v Moravskoslezském kraji. Hlavní kouč Ocelářů VÁCLAV VARAĎA byl ještě coby aktivní hráč jedním ze základních stavebních kamenů posledního úspěchu třineckého klubu proti Ostravanům během finále 2011. Do minulých let se však rozhodně nevrací, zajímá jej pouze žhavá současnost.

Sezona se zatím vyvíjí velmi dobře, ale to podstatné je teprve před vámi. Po osmi letech znovu v play off proti Vítkovicím...

Základní část se nám povedla, dostali jsme se z velkých problémů, které se během sezony vyskytly. Druhé místo je skvělý výsledek. Myšlenky už ale směřujeme k play off, jsme rádi, že to už vypukne. Vnímali jsme sílu Vítkovic během sezony, všechny naše vzájemné zápasy byly vyrovnané. Myslím si, že nynější série se ponese v podobném duchu.

Historická bilance hovoří jednoznačně ve váš prospěch. V rámci play off Oceláři třikrát Vítkovice porazili...

Nedívám se moc do minulosti, zajímá mě, co je tady a teď. Čeká nás těžký soupeř, ale připravíme se maximálně pečlivě a uděláme vše proto, abychom šli dál.

V jakých aspektech tkví největší síla ostravského kolektivu?

Parádně jim chytá brankář, ale další věci bych si rád nechal pod pokličkou. Nerad bych soupeřům pomáhal, aby se připravovali a dávali si pozor na věci, které bych tady vyjmenoval. Víme o vítkovických kvalitách, nebudou hrát hokej, který bude líbivý, spíše to bude urputný boj. Očekávám skvělou sérii.

Už v hlavě nosíte nějaký překvapivý taktický plán, jak na vítkovického gólmana vyzrát?

Rádi bychom mu dali vždy branku, která bude vítězná (usmívá se). Důkladnou přípravu si děláme na všechny extraligové gólmany, Bartošák není výjimkou. Věřím tomu, že naši kluci si vytvoří příležitosti a budou skórovat.

Může vás posílit myšlenka na poslední vzájemný duel, kdy se vám ve Vítkovicích podařil obrat ze stavu 0:3 na 4:3?

Nemyslím si. Tento zápas nehraje žádnou roli. Je jasné, že takový obrat vás postaví na nohy a soupeře utlumí. Říkám ale, že teď startuje nová sezona, budou to náročné bitvy. Přeji si, abychom končili na vítězné notě.

Vaše pauza mezi posledním zápasem základní části a play off potrvá dvanáct dní. Na které herní činnosti jste se v tréninkovém procesu koncentrovali nejvíc?

Podstatnou část jsme se soustředili na vlastní hru, protože soupeře známe teprve od pátečního večera. Je ale pravda, že dost jsme se zaměřili na přesilové hry, ty v posledních dnech pořádně ladíme a pilujeme. Tvoříme hlad, aby ho kluci do prvního utkání měli.

Pokud by nastala taková potřeba, můžete využít některé hráče z partnerského klubu, kterému skočila sezona?

Skupinka hráčů Frýdku-Místku pod vedením Vlasty Wojnara a Joža Daňa stále trénuje na vedlejší mini Werk aréně. Od pondělí do čtvrtku se rovněž připravují s naším kondičním trenérem. V podstatě celý Frýdek se přesunul do Třince a je nám k dispozici. Chceme mít kluky v zápřahu pro případ nějaké absence v našem kádru.

Pro úvod play off bude ocelářské ekipě chybět pouze Lukáš Krajíček?

Ano, Lukáš ještě není připravený hrát. Uvidíme, jak se série rozběhne, ale takového hráče bychom si v sestavě určitě přáli. Když ale není, tak není. Minulý rok nám podstatnou část play off scházel Martin Růžička, tým se semknul a hrál i bez nejlepšího střelce velmi dobrý hokej.

S týmem už naopak trénuje Martin Adamský. Ten bude připraven ke hře?

Už v závěru základní části jsme uvažovali, že Martina dáme na jeden, dva zápasy. Nakonec jsme ale počkali. Áda je ve velmi dobré kondici, je připravený, nažhavený, protože dlouho nehrál. Věřím, že nám pomůže a zároveň v kabině zvedne sebevědomí. Martin to umí správně nakopnout!

Foto: 2x Petr Rubal, Marian Ježowicz.