Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Václav Varaďa: CHL? Skvělá vizitka pro klub!

20.05.2021 · Martin Stebel
Na konci srpna odstartuje další ročník Champions Hockey League. Evropská soutěž se už pošesté bude konat s účastí třineckých Ocelářů. Středeční los určil českým šampionům soupeře ze Švédska, Švýcarska a Běloruska. "Účast v Lize mistrů vnímám jako odměnu za celou loňskou sezonu," říká hlavní kouč Václav Varaďa.

Minulý rok se kvůli pandemii Liga mistrů nehrála, letos to vypadá nadějně. Jak se na tuto soutěž těšíte?

Jsem velmi rád, že CHL se znovu rozjede, jelikož celosvětová pandemická situace postupně polevuje. Tahle soutěž dokáže naše hráče posouvat dál, jsou to skvělé zápasy. K vidění jsou různé styly hokeje, můžeme poměřit síly se spoustou cizinců, což je vždy velký přínos do dalšího kariérního vývoje pro mnoho našich hráčů. Myslím, že spousta klubů z extraligy by si ráda tyhle zápasy na evropské scéně vyzkoušela. Dostat se do Ligy mistrů je skvělá vizitka pro celý klub, pro naší organizaci. Je to vlastně odměna za celou loňskou sezonu.

Pojďme probrat jednotlivé soupeře. Oceláři už v minulosti proti švédským týmům v rámci CHL několikrát nastoupili, Leksand ovšem zažije v Lize mistrů premiéru...

Klub má obrovskou historii. Před několika roky sice Leksand hrál jen druhou nejvyšší soutěž, zřejmě u nich došlo k nějaké reorganizaci. Dokázali se ale rychle vrátit a znovu patří do špičky. Být třetím týmem po základní části ve Švédsku, to znamená velkou kvalitu. Minulý rok jim v produktivitě vydatně pomohli dva Slováci - Hrivík a Cehlárik. Leksand hraje kombinační hokej, má v kádru spoustu výborných domácích hráčů, kteří jsou doplnění o šikovné cizince. Tým má velkou kvalitu.

Dalším rivalem je švýcarský Fribourg. Mezinárodně zkušený tým, v brance matador Reto Berra, který několik sezon chytal v NHL. To bude asi další tvrdý oříšek...

Fribourg si pamatuju z dob, kdy jsem ve Švýcarsku hrával. Je to krásné, poklidné město, ve kterém žije z velké části francouzská komunita. Mají pěkný, útulný stadion. Disponuji několika hráči, kteří prošli švýcarskou reprezentací, ale mají ve svém kádru také výborné cizince. Je to velmi zkušený tým, má průměr kolem třiceti let. Fribourg má kanadského trenéra a manažera. Asistentem trenéra je Pavel Rosa, který má bohaté mezinárodní zkušenosti. Poslední roky sice neměli moc dobré, pohybovali se na hraně play off, ale letos se zvedli a třetí místo po základní části je slušný výsledek. Švýcarská liga má vysokou kvalitu, čeká nás opravdu náročný soupeř.

Los Ocelářům znovu přisoudil také Junosť Minsk. Detailnější poznatky o běloruském soupeři vám tedy určitě nechybí...

Máme je třetí sezonu v řadě, i když se minulý rok neuskutečnil. Minsk má mladé mužstvo a pár starších hráčů. Jedná se často o kluky, kteří by chtěli hrát KHL a mají proto ambice se zlepšovat. Je to běloruská špička, mají vždy vysoké cíle, což je ostatně přání místních politických představitelů. Vzpomínám na zápas u nich, kdy to bylo ohromně těžké. Až doma jsme je dokázali výrazně porazit. Z těch tří soupeřů má Minsk možná papírově nejmenší kvalitu, ale rozhoduje se na ledě. Věřím, že s námi budou moci cestovat také naši fanoušci a užijí si města a všeho okolo. Hrozně bych si přál, aby se opatření zmírnila a fandové mohli jako v minulosti znovu cestovat s námi.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec