V souboji se Zlínem junioři neuspěli

27.10.2018 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři do zápasu nevstoupili ideálně a už v páté minutě inkasovali. Krátce po začátku druhé části sice srovnal Štěpán Macháček, hosté ale brzy vstřelili další gól a své těsné vedení udrželi až do konce zápasu.
14.kolo, sobota 27.10.2018
1:2
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0 - N 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 25. Macháček (Geidl, Krzak) – 5. Luža (Weintritt, Kozubík), 33. Kozubík (Luža, Weintritt), rozh. nájezd Handl. Rozhodčí: Novák - Tošenovjan, Konvička. Vyloučení: 4:3, navíc Pröschl (ZLN) osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Švehlák – Radzienciak, Krzak, Rufer, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tomanek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Urban, Čmiel, Matěj, Macháček
Kořének – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Dluhoš, Talafa – Kočica, Hefka, Handl, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Leška, Kozubík, Luža, Sedláček, Fajkus, Sebera

První velká šance zápasu patřila Indrstovi. Útočník Třince se dostal ke střele z mezikruží, klec svého soupeře ale přestřelil a vzápětí padl gól na opačné straně, když po přihrávce Weintritta prostřelil Švehláka Dominik Luža.

V čase 24:15 se Oceláři radovali z vyrovnání. Po nahození Krzaka a neúspěšné dorážce Geidla dopravil puk do sítě Štěpán Macháček a srovnal na 1:1. Zlínští ovšem ještě ve druhé třetině našli odpověď a v třiatřicáté minutě si vzali své vedení zpět. Po přesné přihrávce Luži se do kotouče opřel David Kozubík a dostal jej za záda domácího brankáře.

Ve třetí třetině si oba týmy vytvořily několik slibných šancí, pokus Luži ale parádně zastavil brankář Švehlák, rána Fajkuse skončila jen na tyči a dělovka Michálka se stala kořistí připravené lapačky Kořénka. Z tříbodového vítězství se tedy radovali Zlínští a domů si nakonec odvezli i bonusový bod, který jim v nájezdech vystřelil Dan Handl.