V příštím zápase souboj Ocelářských draků a Bílých Tygrů

24.09.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Čtvrtý domácí zápas v této sezóně čeká třinecké Oceláře. V rámci 8. kola O2 extraligy zavítá v pátek 25. září na led Werk arény mužstvo Bílých Tygrů. Sponzorem utkání je firma TOS Security.

Ani v osmém kole nečeká Oceláře žádná lehká zkouška. Budou muset totiž krotit rozjeté Bílé Tygry. Libereckým vyšel vstup do soutěže, aktuálně se nachází na druhém místě s náskokem tří bodů na devátý Třinec. Podaří se Třinci znovu přiblížit horním patrům tabulky?

O soupeři

Ani Tygrům se v létě nepodařilo vyhnout ekonomické krizi. Kádr museli opustit i takoví hráči jako Václav Pletka, Jaroslav Modrý, či třinecká posila Lukáš Zíb. V tabulce příchodů jsou taková jména jako, třineckým známý, Martin Čakajík nebo Jan Hlaváč.

Hlavní opory:

Start letošní sezóny zastihl ve výborné formě navrátilce z Mladé Boleslavi, Tomáše Klimentu. Ten vede produktivitu svého týmu, když v sedmi odehraných zápasech nasbíral sedm kanadských bodů za jeden gól a šest asistencí. U jeho statistik navíc svítí šest kladných +/- bodů. Na záda mu dýchá se šesti kanadskými body Jan Hlaváč. Nesmíme zapomenout také na legendu Petra Nedvěda. Velezkušený útočník v letošní sezóně nasbíral šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí.

Předchozí zápasy Liberce:

Libereckým nevyšel úplně úvod soutěže. Poprvé bodovali až ve třetím kole na ledě Zlína. Od té doby však v základní hrací době neprohráli. Tato série pěti zápasů bez porážky je vynesla až na druhou příčku za zatím suverénní Vítkovice. V posledním kole si Tygři smlsli na Litvínovu, když Severočechy přehráli před televizními kamerami 3:1.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 2.
Bilance: 7 zápasů, 4-0-1-2, skóre 19:17, 13 bodů
Bilance venku: 4 zápasy, 2-0-1-1, skóre 11:10, 7 bodů
Lídr kanadského bodování: Tomáš Klimenta 7 (1+6)
Nejlepší střelec: Jan Hlaváč 4
Nejlepší nahrávač: Tomáš Klimenta 6
Nejproduktivnější obránce: Martin Rýgl a Jiří Hunkes 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč: Petr Nedvěd 29
Nejlepší v +/-: Tomáš Klimenta +6
Brankáři: Tero Leinonen, 5 zápasů - 3 výhry a 2 prohry, úsp. 92,76 %, prům. 2,18 g/z
Michal Fikrt, 2 zápasy - 1 výhra a 1 prohra, úsp. 89,29 %, prům. 3,03 g/z

O Ocelářích

Jedna porážka stačila, aby se Oceláři propadli zpět na spodek extraligové tabulky. Opět křečovité přesilové hry nesly vinu na prohře v Karlových Varech. V zápase s Libercem se však Oceláři mohou vymrštit zpět do horních pater tabulky. Zajímavé bude sledovat motivaci Lukáše Zíba, který patřil dlouhou dobu k oporám Tygrů. Velkou motivaci přiznal také Jiří Polanský, který se těší na souboj se svým velkým kamarádem, obráncem Liberce a extřineckým spoluhráčem Jiřím Hunkesem. Nejistý je start zadáka Cartelliho.

Hlavní opory:

I po sedmém kole stále platí, že hlavními tahouny týmu jsou oba brankáři a formace Růžička, Kohn, Balej. Ta se postarala o jediný gól Ocelářů v Karlových Varech. Ten vstřelil v polovině zápasu Martin Růžička, který v posledních dvou zápasech řádil a připsal si na konto tři přesné zásahy.

Předchozí zápasy Třince:

Po domácí výhře se Zlínem se Oceláři přiblížili špičce extraligové tabulky. Jedna prohra v Karlových Varech však ukázala, jak je liga vyrovnaná. Třinec se propadl na deváté místo, když nechal poprvé v nové KV Areně bodovat domácí Energii. Na loňského mistra Oceláři nestačili a podlehli mu 1:3.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 9.
Bilance: 7 zápasů, 3-0-1-3, skóre 18:18, 10 bodů
Bilance doma: 3 zápasy, 1-0-1-1, skóre 6:7, 4 body
Lídr kanadského bodování: Jozef Balej 8 (3+5)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 5
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 6
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 4 (1+3)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský a Vojtěch Polák 22
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb +5
Brankáři: Tomáš Duba, 3 zápasy - 2 výhry a 1 prohra, úsp. 94,44 %, prům. 2,01 g/z
Peter Hamerlík, 4 zápasy - 1 výhra a 3 prohry, úsp. 91,43 %, prům. 2,98 g/z

O zápase

Utkání o další velmi tučné tři body začíná v pátek 25. září od 17 hodin na ledě třinecké Werk arény. Sponzorem utkání je firma TOS SECURITY, zpracování bezpečnostní politiky (komplexní systém provozování ostrahy, ochrana utajovaných skutečností, zajištění bezpečností práce a požární ochrany pro klienta). Utkání můžete sledovat pochopitelně také prostřednictvím našeho on-line přenosu.

Sestavy z minulého zápasu:

Bílí Tygři Liberec: Leinonen - Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, J. Moravec - Hlaváč, P. Nedvěd, Klimenta - Víšek, Kašpařík, Bartovič - Špaček, V. Nedorost, Blatný - Dušek, Plodek, Ondřej – Vantuch.

HC Oceláři Třinec: Duba - Hrabal, Výtisk, D. Seman, Malec, Zíb, Lojek, Andersons - Tomas, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, M. Růžička - Kanko, Ostřížek, Kútny.

HC Motor České Budějovice