V přípravě na Hlinka Gretzky Cup i Marek Ročák s Adamem Cedzem

09.07.2022 · Martina Sikorová
Reprezentační osmnáctka má na programu dvě hlavní akce: mistrovství světa a Hlinka Gretzky Cup, který se letos odehraje v kanadském Edmontonu. O účast na prestižním turnaji budou usilovat hned dva Oceláři, obránce Marek Ročák a útočník Adam Cedzo.

Rok 2022 snad Marek Ročák lépe začít ani nemohl. Talentovaný obránce v květnu oslavil teprve své 17. narozeniny, přesto už měl v tu chvíli na svém kontě 33 startů v juniorské soutěži. Po povedené sezoně, která pro třineckou juniorku skončila v semifinále, se mladý bek zapojil do přípravy extraligového týmu. A teď mu přišla pozvánka do reprezentace do 18 let pro přípravný kemp před Hlinka Gretzky Cupem.

Hráči se lvem na hrudi zahájí přípravu na blížící se turnaj v neděli 17. července v Rokycanech. Následně se Češi přesunou ke třem utkáním proti Švýcarsku do Davosu. Po něm bude zveřejněna finální nominace týmu pro jeden z vrcholů sezony.

Bez povšimnutí ze strany reprezentačních trenérů Slovenska zase nemohly zůstat parádní výkony Adama Cedza. Sedmnáctiletý útočník byl v uplynulé sezoně jedním z nejproduktivnějších hráčů celé dorostenecké soutěže, když během pouhých 40 utkání nasbíral 77 bodů za 38 góa 39 asistencí a vysloužil si pozvánku do přípravy slovenské osmnáctky.

Slováci začnou s přípravou na turnaj v pondělí 11. července v Popradu. Tam během desetidenního kempu odehrají modelové pasy a přípravné utkání proti reprezentaci do 20 let. Aktuálně 28členná soupiska pak bude zúžena na 22 jmen. Na svou šanci bude mezi náhradníky čekat i spoluhráč Adama Cedza z loňské sezony, útočník Patrik Masnica.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary