V pátek Slavia: Podaří se Ocelářům konečně bodovat?

21.11.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraliga i nadále pokračuje ve velmi vysokém tempu. Třinecké Oceláře čeká v pátek zápas třiadvacátého kola. Na domácím ledě Slezané vyzvou pražskou Slavii. Duel startuje od 18:20, přímým přenosem jej vysílá kanál ČT Sport.

Sponzorem pátečního zápasu se Slavií Praha je společnost SERVOMONT Třinec

Sponzorem soutěže, která proběhne ve druhé přestávce pátečního duelu Oceláři Třinec - Slavia Praha, je společnost ROYALMOBIL s.r.o.. Hlavní cenou je mobilní telefon Samsung.

Společnost ROYALMOBIL s.r.o. Vám nabízí na svých prodejnách zvýhodněné ceny Tabletů, Mobilních telefonů, Příslušenství a služeb, jako je např. mobilní a pevný internet, digitální televize a spousty dalšího.

Navštivte naše prodejny a vždy na Vás čeká nějaký dárek !

HC Slavia Praha

Tým z hlavního města od úvodního kola ligy střídá lepší výkony s těmi horšími. Nejprve Slavia držela šňůru sedmi výher v řadě, pak ale přišlo pětizápasové období bez výhry. V dalším pěti zápasech Pražané odcházeli z ledu vítězně, v posledních pěti kolech pak jednou vyhráli a čtyřikrát padli.

V posledním kole se Slavia postavila úřadujícímu mistrovi z Plzně, kterému podlehla 2:4. "Nemyslím, že naše hra je špatná. Vyrovnané zápasy teď jen vyhrávali soupeři. I díky tomu, že jsme dostali docela nešťastné góly ve Zlíně i v Plzni," řekl na toto téma trenér Slavie Ondřej Weissmann."

Středočeši tak budou v pátečním duelu chtít prolomit sérii dvou proher a opět naplno bodovat. "V Třinci je to teď asi podobné jako u nás, také určitě chtějí nutně zabodovat. Z toho důvodu může v zápase být znát určitá nervozita," předpokládá slávistický kouč. Pražané do Třince dorazí bez zraněného Jelínka, otazník pak visí nad startem Valacha.

Poslední zápas Slavie Praha:

19. listopadu: HC Škoda Plzeň – HC Slavia Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. Kašpařík (Š. Novotný, Mozík), 23. Pletka (Dvořák, Vlasák), 48. Mozík, 53. Lev (Kašpařík, J. Sýkora) - 43. Wharton (Bednář, Krenželok), 50. Žejdl (Kolařík, Tomica).

Sestava Slavie Praha v posledním zápase: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Knot, Wharton, Beňovič - Skokan, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Vrdlovec, Krenželok, Poletín - Micka, Klhůfek, T. Doležal.

Obrovskou bojovností získali zápas se Slavií, který se hrál pod Javorovým 6. října, třinečtí Oceláři. Za stavu 3:2 byli dvě a půl minuty před koncem během 21 sekund vyloučeni za totéž technické porušení pravidel (vyhození puku) vyloučeni obránci Roth s Hrabalem, ovšem ani přesilovka 5 na 3 Slavii k vyrovnání nestačila.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se v posledních kolech herně hodně propadli a už tři utkání v řadě nedokázali bojovat. Po domácí prohře 0:2 s Litvínovem nestačili hráči s dráčkem na prsou na karlovarskou Energii. Naposledy Slezané změřili síly s Kladnem, tomu podlehli 2:3. "To se v hokeji prostě stává, jako nějakou krizi bych to neviděl," nechal se slyšet kouč Ocelářů Jiří Kalous.

Třinec čeká v pátek druhý domácí duel v řadě. Na led Werk arény přijede Slavia Praha, tedy tým, který se nachází v podobné situaci jako Oceláři. "Musíme si více věřit v koncovce, míváme šance na pět, šest, sedm gólů, ale teď se dějí takové ty klasické věci, když vám na hokejky sedne smůla. Odskočí to, trefíme brusli nebo hokejku. Musíme se snažit ještě líp hrát do obrany, aby soupeř neměl šanci a o gól ho přetlačit," dodal třinecký lodivod.

Na nelichotivou bilanci z posledních zápasů se vedení klubu rozhodlo reagovat a v pátek mají všichni fandové vstup zdarma. Pro permanentkáře je připraven kupón na odběr občerstvení, taktéž zdarma. Více v tomto článku. Přijďte proto podpořit Oceláře v tomto těžkém období!

Poslední zápas Ocelářů:

19. listopadu: HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Adamský (Linhart), 58. Polanský (Peterek, Bonk) - 32. Machač (Dragoun), 39. S. Treille (M. Hořava), 47. Tenkrát (T. Kaberle, Patera).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rufer - Matuš, Marosz, Rákos.

Martin Růžička zakončil ve 37. minutě prvního vzájemného utkání Třince a Slavie v této sezóně rychlý protiútok chytrou tečí Varaďovy pobídky a vstřelil tímto vítěznou branku Ocelářů, kteří vyhráli 3:2.

Poslední vzájemný zápas

První vzájemné měření sil mezi Třincem a Slavií v této sezóně se odehrálo také ve třinecké Werk aréně. Oceláři šli do vedení už v první minutě, kdy se šikovnou tečí prosadil Saša Gorškov. Slávisté v průběhu první třetiny srovnali, ale ještě do pauzy dal druhý gól Třince Rufer. Pražané před koncem druhé třetiny opět vyrovnali krok, když se trefil Stránský. Jen pár okamžiků nato dal poslední a rozhodující gól Martin Růžička – Oceláři vyhráli 3:2. Další dva zápasy mezi Třincem a Slavií se budou konat v Praze v O2 aréně (5. ledna a 28. února).

6. října: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Gorškov (Polanský, Adamský), 16. Rufer (Rákos, Hrabal), 37. Růžička Martin (Varaďa) – 12. Doležal (Štich), 36. Stránský (Kadlec, Krenželok). /p>

Bilance venku: 10 zápasů, 3-1-2-4, skóre 28:32, 13 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 29:26, 17 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Jaroslav Bednář 25 (12+13)
Nejlepší střelec: Jaroslav Bednář 12
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář 13
Nejproduktivnější obránce: Juraj Valach 8 (3+5)

Bilance doma: 11 zápasů, 6-1-0-4, skóre 30:24, 20 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher, skóre 25:27, 13 bodů
Aktuální série: 3 prohry
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 27 (10+17)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 12
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 17
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 12 (4+8)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 24
Nejlepší v +/-: Martin Adamský +12
Vítězné góly: Martin Adamský 3