V neděli v Plzni, ukončíme nepříznivou sérii?

16.01.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli pokračuje sedmatřicátým kolem, Oceláře čeká druhý venkovní duel v řadě. Hráči s dráčkem na hrudi zavítají do plzeňské Home Monitoring Arény, kde se od 16:30 postaví domácí Škodovce. Podaří se svěřencům trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy prolomit sérii tří porážek?

HC Škoda Plzeň

Škodovka zatím po celou dobu sezóny podává velmi stabilní výkony, není proto divu, že se již několik kol pere se Spartou a Hradcem o druhý post tabulky za suverénním Libercem. Svěřenci trenérů Michala Straky, Ladislava Čiháka a Jaroslava Špačka mohli svým sokům trochu odskočit, když ve vzájemných zápasech zvítězili, porážka s Mladou Boleslaví z posledního kola však opět srovnala bodové rozdíly. Plzeň momentálně drží třetí příčku, bod za druhou Spartou.

“První třetina byla dobrá, vedli jsme. Druhá třetina už nám trochu napověděla, Boleslav byla od poloviny aktivnější a věděli jsme, že to nebude jednoduché. Snažili se otáčet hru a jít rychle do útoku. Ve třetí třetině jsme začali ležérně, během pěti minut jsme dostali tři góly. Kolikrát se stalo, že jsme to soupeřům otáčeli my, dnes to Boleslav otočila nám,“ řekl Ladislav Čihák po pátečním klání.

Odpověď na otázku proč se indiánům poslední duel nevyvedl hledal Jaroslav Kracík: „Musíme se více tlačit do branky, některé věci zbytečně moc komplikujeme.Mnoho zápasů střely nemáme a jen díky Machymu ta utkání vyhráváme.“

Poslední zápas Plzně:
15. ledna: HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Kubalík (Kracík, Lev) – 41. Lenc, 44. Lenc (Klepiš, Hyka), 46. Klepiš (Trončinský, Urban).

Sestava Plzně v posledním zápase: Machovský – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kudroč – Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Bližňák, Kratěna "C" – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Poletín, Přikryl, Beran.

Erika Hrňu čeká v neděli první duel proti Ocelářům od doby, co šel na výměnu do týmu Plzně. Hrňa v barvách Škodovky odehrál osm utkání, na kontě má jednu branku a dvě asistence. FOTO: Milan Podpera (www.hcskoda.cz).

Z kabiny Ocelářů

Hráči s dráčkem na hrudi sehráli poslední kolo již v úterý na ledě pražské Sparty. Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, domácím se sice povedlo odskočit do dvoubrankového trháku, Oceláři ale trefami Rotha a Žejdla dorovnali krok. Svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy však nedokázali v poslední minutě ubránit Saboliče, který rozhodl o výhře Sparty. Slezané tak prohráli potřetí v řadě.

”Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, myslím, že v první třetině jsme byli určitě lepší. Ve druhé jsme udělali dvě chyby a Sparta nás potrestala, byla produktivní. My se ale vrátili do zápasu, srovnali jsme. Špatným dobruslením jsme v závěru dostali rozhodující gól, když to ale vezmu celkově, tak jsme si nezasloužili prohrát,“ hodnotil Jiří Dopita úterní konfrontaci.

Do konce třetí čtvrtiny zbývají ještě tři kola, Oceláři jsou stále ve svízelné situaci. Družina trenérů Dopity a Muchy spadla po porážce v Praze na jedenácté místo, tedy první nepostupové. Na desáté Vítkovice Třinečtí ztrácejí jeden bod. Přitom v posledních třech kolech byli Oceláři kousek od bodů. „Z těch zápasů jsme měli mít minimálně čtyři-pět bodů. Úplně jednoznačně. Ale máme prd,“ řekl Ján Sýkora v rozhovoru pro web isport.cz.

Poslední zápas Třince:
12. ledna: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Sabolič (Klimek, Mikuš), 35. Netík (Přibyl), 36. Polášek (Kumstát), 60. Sabolič (Hamilton, Mikuš) – 17. Žejdl (Dravecký, Irgl), 39. Roth (Klesla, Kopecký), 51. Žejdl (Nosek, Dravecký).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Klesla, Roth, Doudera, Slovák – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký, Tybor – Adamský, Plíhal, Chmielewski – Meidl, Rufer, Růžička.

Podobně pikantní bude nedělní střetnutí také pro třineckého útočníka Jána Sýkoru, který se poprvé, od příchodu k Ocelářům, představí na ledě plzeňské arény. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

V rámci 24. kola Oceláři cestovali do jedné z nejvzdálenějších destinací. V západočeské metropoli většinu utkání dotahovali vedení domácích, po 60. minutách svítil nerozhodný stav 2:2. Škodováci rozhodli o bonusovém bodu v nájezdech. Úvodní trefu hostů vsítil Tomáš Plíhal, prvním gólem sezony vyrovnal Tomáš Linhart.

29. listopadu 2015: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0).
Branky a nahrávky: 6. Lev (Kubalík, Jeřábek), 31. Kubalík (Kubka, Indrák), rozh. nájezd Sýkora – 30. Plíhal (Klepiš, Dravecký), 56. Linhart (Chmielewski).

Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Dominik Kubalík 33 (22+11)
Nejlepší střelec: Dominik Kubalík 22
Nejlepší nahrávač: Jakub Jeřábek 23
Nejproduktivnější obránce: Jakub Jeřábek 26 (3+23)
Největší počet hitů: David Sklenička 57
Brankář: Matěj Machovský, 33 zápasů – 19 výher, 14 proher, úsp. 92,25 %, prům. 2,38 g/z, 3 SO
Patrik Polívka, 6 zápasů – 4 výhry, 2 prohry, úsp. 90,44 %, prům. 2,68 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Erik Hrňa

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 11.
Bilance: 36 zápasů, 11-4-3-18, skóre 89:98, 44 bodů
Bilance venku: 18 zápasů, 4-1-1-12, skóre 40:60, 15 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher, skóre 26:24, 13 bodů
Aktuální série: 3 prohry
Lídr kanadského bodování: Vladimír Dravecký 24 (14+10)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 14
Nejlepší nahrávač: Zbyněk Irgl 15
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 12 (1+11)
Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 52
Brankář: Peter Hamerlík, 16 zápasů – 6 výher, 10 proher, úsp. 89,94 %, prům. 2,46 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 23 zápasů – 9 výher, 14 proher, úsp. 90,05 %, prům. 2,66 g/z, 1 SO
Juraj Šimboch, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 86,67 %, prům. 3,08 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Martin Adamský, Vladimír Svačina, Ján Sýkora, Tomáš Slovák

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Marek Růžička 0 % (0 vstřelených z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec oba 0 % (0 chycených z 1)
Bilance nájezdů – hráč v poli: Vladimír Luka 100 % (2 vstřelené ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 85 % (11 chycených z 13)