V neděli se postavíme Kladnu

04.10.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Po domácí jasné výhře s Litvínovem stojí před Oceláři další výzva. O prodloužení čtyřzápasové vítězné série budou svěřenci trenérů Marka a Kopřivy bojovat na ledě Kladna. Utkání začíná v neděli 4. října od 17:30h.

Hokejová O2 extraliga nabrala velmi rychlé tempo a konec první čtvrtiny se blíží. Ve dvanáctém kole se utkají dva týmy s rozdílnou výkonností. Zatímco Třinečtí se vezou na vítězné vlně, výkony Kladna jsou jednou velkou hádankou. Snadné vítězství doma prokládají Středočeši debakly venku. Podaří se Třinci vyhrát také na ledě, doma výborného, Kladna?

O soupeři

V loňské sezóně zbylo pro Kladenské místo pouze v nadstavbové části play-out. To chce letos tým ze středu Čech změnit. Pomoci by mu k tomu měl také návrat čtyřnásobného mistra světa, zadáka s obrovskými zkušenostmi z NHL - Františka Kaberleho. Nedělní soupeř Ocelářů se spoléhá zejména na domácí prostředí. V pěti odehraných zápasech před vlastním publikem Kladenští pouze jednou zaváhali. Velmi nebezpečné mohou být také přesilovky tažené legendární dvojicí Patera + Procházka. Podaří se Ocelářům ofenzivně laděné mužstvo přestřílet?

Hlavní opory:

Zvučná jména lze v sestavě Kladna hledat na všech postech. Svatyni Kladenských hájí reprezentační gólman Miroslav Kopřiva, v obraně se prohání hvězdný František Kaberle. Produktivitě týmu vévodí Jaroslav Kalla, který vstřelil dvě branky a dalších devět připravil. Dvojici P+P se zatím ale příliš nedaří. Patera posbíral 7 kanadských bodů (4+3), Procházka dokonce pouze dvě asistence.

Předchozí zápasy Kladna:

Kladenští se v letošní sezóně vezou na výsledkové houpačce. Pohodové domácí vítězství střídají vysoké prohry venku. V posledním kole si Kladenští odvezli osmigólový příděl z pražské Sparty. O pár dní zpět zase doma rozstříleli Parudbice vysoko 6:0. S čtrnácti body patří Kladenským desáté místo.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 11 zápasů, 4-1-0-6, skóre 32:40, 14 bodů
Bilance doma: 5 zápasů, 4-0-0-1, skóre 24:12, 12 bodů
Lídr kanadského bodování: Jaroslav Kalla 11 (2+9)
Nejlepší střelec: Martin Frolík 6
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kalla 9
Nejproduktivnější obránce: Ivan Majeský 4 (2+2)
Nejtrestanější hráč: Pavel Patera 36
Nejlepší v +/-: Petr Tenkrát +5
Brankáři: Miroslav Kopřiva, 11 zápasů - 5 výher a 6 proher, úsp. 90,41 %, prům. 3,38 g/z
Lukáš Cikánek, 1 zápas - 1 prohra, úsp. 83,33 %, prům. 6,00 g/z

O Ocelářích

Oceláři potvrdili bodové zisky ze Sparty a z Plzně. Na vlastním ledě nedali nejmenší šanci Litvínovu a po vítězství 6:2 se usadili na třetím místě extraligové tabulky. O další posun vzhůru se mohou Oceláři pokusit už v neděli na Kladně. K dispozici by měl být už i Jozef Balej, který měl v posledním týdnu problémy s virózou, kádr tak bude kompletní. Vítězství by mohlo třinecké posunout na druhou příčku. Budou Třinečtí pokračovat ve spanilé jízdě i na Kladně?

Hlavní opory:

V zápase s Litínovem se do čela kanadského bodování obránců dostal Lukáš Zíb, který si v zápase připsal jeden gól a tři asistence. Ne méně se vedlo také Martinu Růžičkovi. Ten nasázel Chemikům dva góly a na další dva přihrál. V kanadském bodování extraligy mu patří druhé místo za Červenkou ze Slávie. Daří se také jeho kolegovi z útoku, Kohnovi. Ten nasbíral v jedenácti odehraných zápasech rovných 13 kanadských bodů (3+10) a v individuálních statistikách dýchá na záda vedoucí dvojici kanadského bodování.

Předchozí zápasy Třince:

Oceláři jsou v laufu. V posledních čtyřech kolech se vezou na vítězné vlně. Jejich dobrou formu odnesl naposledy severočeský Litvínov, kterému Třinečtí na svém ledě nedovolili vůbec nic a zcela zaslouženě svého soupeře rozprášili 6:2. Vítězství posunulo Oceláře na třetí příčku extraligové tabulky. O další posun vzhůru se můžou pokusit v neděli na Kladně.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 3.
Bilance: 11 zápasů, 6-1-1-3, skóre 39:28, 21 bodů
Bilance venku: 6 zápasů, 3-1-0-2, skóre 21:16, 11 bodů
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 15 (7+8)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 7
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 10
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 9 (2+7)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 28
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb, Ladislav Kohn, Rostislav Martynek všichni +9
Brankáři: Tomáš Duba, 6 zápasů - 5 výher a 1 prohra, úsp. 94,01 %, prům. 2,14 g/z
Peter Hamerlík, 5 zápasů - 2 výhry a 3 prohry, úsp. 91,28 %, prům. 2,98 g/z

O zápase

Zápas 12. kola hokejové O2 extraligy bude úvodním buly odstartován v neděli 4. října na ledě kladenského stadiónu. Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Sestavy z minulého kola:

HC Geus Okna Kladno: Kopřiva (od 21. Cikánek) - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Dlouhý, Trončinský, Růžička - Diviš, Patera, Procházka - Bělohlav, Čurilla, Tomajko - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Steiler, Kuchler.

HC Oceláři Třinec: Duba - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons - Polanský, Kohn, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polák, Hampl - Kanko, Ostřížek, Podešva.