V neděli proti Olomouci, potvrdí Oceláři své vedoucí postavení?

06.12.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři se po pátečním skalpu Pardubic vracejí do své WERK ARENY, od nedělních patnácti hodin je čeká další duel. Do Slezska podruhé v ročníku zavítá tým Olomouce. V předchozím vzájemném zápase se v prodloužení radovali Moravané, podaří se hráčům s dráčkem na hrudi oplatit Moře poslední prohru? Nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem nedělního utkání s Olomoucí je společnost Kovopol Industry, a.s.

HC Olomouc

Olomouc, coby letošní nováček, zatím podává dobré výkony. Svěřenci trenérů Petra Fialy a Jiřího Dopity drží po polovině soutěže pátou příčku, na čtvrtou pozici Komety ztrácejí šest bodů. Kohouti navíc drží šňůru tří výher v řadě, naposledy si poradili s trápící se Slavií v poměru 4:2.

"Nevstoupili jsme do zápasu špatně, i přesto, že jsme dostali první gól. Ještě v první třetině se nám povedlo skóre otočit. Myslím si, že kdyby bylo skóre po druhé části výraznější, mohlo být po zápase. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužili. V závěru utkání jsme si to maličko zkomplikovali svými vyloučeními, Slavia však ale neměla na srovnání moc času. S výhrou jsme maximálně spokojení," komentoval Jiří Dopita páteční výhru.

Mora tak do Třince jede s jasným cílem - prodloužit svou sérii výher. "V Třinci jsme hráli jednou a moc nám ten zápas nevyšel. Pak jsme s nimi ale hráli doma, kdy jsme Oceláře porazili po prodloužení. Ukázali jsme sobě i lidem, že se dá hrát s každým, i s Třincem. Musíme k tomu přistoupit tak jako u nás a porazíme je," řekl obránce Alex Rašner pro klubový web.

Poslední zápas Olomouce:
5. prosince: HC Olomouc – HC Slavia Praha 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Vyrůbalík (Marosz, Cibák), 19. Laš (Skrbek, Herman), 22. Skrbek, 54. Rachůnek (Diviš) – 9. Bednář (Vlasák), 60. Bednář (Krejčí, Divíšek).

Sestava Olomouce v posledním zápase: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Rachůnek, Diviš, Kucharczyk.

Tomáš Rachůnek se ze Slovanu Bratislava vrátil do své rodné země, v nejvyšší hokejové soutěži zvolil dres Olomouce. Rachůnek debutoval v minulém kole v zápase se Slavií, hned při svém prvním startu v dresu Hanáků zaznamenal jednu branku a podílel se tak na výhře svého týmu. FOTO: Karolína Martinková (www.hc-olomouc.cz)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři dokázali v minulém zápase v Pardubicích zapomenout na předchozí nezdar ze sparťanského kluziště a urvat další tři body. Téměř bezchybný výkon vedl k přesvědčivé výhře 4:0 a udržení čelního postavení v extraligové tabulce. „Dobře jsme se zajišťovali, celkově Šimon zachytal dobře. V těch přesilovkách střely od Petra Sýkory, které normálně gólmani třeba nechytají, tak Šimon to zlikvidoval a to nám určitě pomohlo,“ řekl po zápase Daniel Rákos.

Hráče s dráčkem na hrudí v neděli čeká další duel. Na programu je osmadvacáté kolo, v něm Slezané doma přivítají olomouckou Moru. „Musíme začít zase ze zajištěné obrany. Sílu do útoku máme, jsme schopní nějaké góly dát,“ říká střelec vítězné třinecké branky v duelu s Pardubicemi.

Na jeho slova navázal i Radim Matuš, autor třetí trefy Ocelářů v pátečním klání: „Pokud budeme hrát jako v Pardubicích, tak nemám strach, že nebudeme mít zase plný počet bodů!“

Poslední zápas Ocelářů:
5. prosince: HC ČSOB Poj. Pardubice – HC Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Rákos (Trončinský, M. Doudera), 38. Polanský (Adamský, Hrňa), 41. Matuš (Hrňa, Orsava), 52. Roth (Klepiš, Polanský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Roth, Klesla, Trončinský, Linhart, Galvas, M. Doudera, Matyáš – Hrňa, Matuš, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Klepiš, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Marek Růžička, Rufer.

Jednou z hlavních postav třinecké výhry na východě Čech byl brankář Šimon Hrubec. Třiadvacetiletý gólman dokázal zastavit všech osmadvacet pokusů Pardubic, po zásluze si připsal své šesté čisté konto v této sezóně.

Vzájemné zápasy v této sezóně

Po dlouhých sedmnácti letech Olomoučtí hokejisté opět brázdí vody české nejvyšší soutěže. Oceláři se s Hanáky zatím střetli dvakrát, pokaždé se radoval domácí celek. Nejprve ve druhé kole jasně zvítězili Slezané, v odvětě v olomoucké Plecharéně se zase radovala Mora. Olomouc zvítězila v prodloužení, výhru Moravanům vystřelil Erik Hrňa. Ten se poté vrátil do svého mateřského klubu, nedělní duel tak pro něj bude velmi pikantní.

14. září: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kreps (Klesla, Roth), 8. Irgl (Adamský, Polanský), 32. Adamský (Polanský, Irgl), 33. Plíhal (Kreps), 43. Plíhal (Orsava, Kreps), 52. Plíhal (Irgl, Roth) – 1. Hrňa (Laš, Patera).

24. října: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 5:4 pp (2:0, 0:2, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Houdek (Buc, Patera), 16. Laš (Herman, Houdek), 41. Cibák (Marosz, Rác), 48. Hrňa (Herman, Laš), 62. Hrňa (Rác) – 32. Žejdl (Roth, Trončinský), 39. Plíhal (Polanský, Irgl), 55. Trončinský (Žejdl, Rákos), 60. Roth (Trončinský, Rákos).

O zápase

Hrací den: 28. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 7. prosince 2014, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec