V neděli pod Bílou věží, Oceláři jedou do Hradce!

16.09.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli pokračuje pátým kolem, Oceláře čeká třetí venkovní duel. Hráči s drakem na hrudi cestují na východ Čech, od 17 hodin se v ČPP aréně utkají s hradeckým Mountfieldem. Potvrdí Slezané dobrou formu a připíší si další tři body?

Mountfield Hradec Králové

Hradečtí prožili v minulém ročníku doposud nejlepší sezónu od návratu mezi českou hokejovou elitu. Mountfield se před Litvínov probojoval do semifinále, v něm ale nestačil na pozdějšího mistra z Brna. Zisk bronzových medailí i tak znamenal historický úspěch východočeského klubu.

Klub zpod Bílé věže chce dokázat, že loňský postup do semifinále nebyl výjimkou, v předsezónním období proto mocně posiloval. Do Hradce přišlo několik zvučných jmen, mezi nimi například útočníci Petr Koukal, Lukáš Cingel a Tomáš Zigo, či brankář Jakub Sedláček. Tým naopak opustilo jedenáct hráčů.

Hradečtí své ambice pro následující ročník potvrzovali v přípravných duelech, kdy zvítězili ve čtyřech zápasech z pěti. Mountfield měl také úspěšný vstup do Champions Hockey League, když v prvním duelu porazil finské Turku. Pak ale přišlo vystřízlivění v podobě dvou proher s anglickým Nottinghamem, Hradci pak porážku oplatilo i Turku.

V podobném duchu vstoupil tým kolem kapitána Jaroslava Bednáře také do Tipsport extraligy. Hradec v prvních třech kolech skóroval jen dvakrát a nezískal ani bod. Lepší výkon však Mountfield předvedl v posledním kole, kdy doma v prodloužení zdolal nebezpečnou Plzeň.

Poslední zápas Mountfieldu

15. září 2017: Mountfield HK – HC Škoda Plzeň 4:3 prodl. (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0).
Branky a nahrávky: 30. Cibulskis (Bednář, Gregorc), 40. Kukumberg (Vopelka), 44. Koukal (Zigo, Jarůšek), 64. Džerinš (Jarůšek, Gregorc) – 7. Hollweg (D. Sklenička, Preisinger), 33. D. Kubalík, 56. D. Kubalík (Stach, Gulaš).
Sestava Mountfieldu v posledním zápase: J. Sedláček – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič – Bednář, Džerinš, Šimánek – Jarůšek, Koukal, Zigo – Köhler, Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Miškář, Čáp.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole zvládli náročný derby zápas s Vítkovicemi, svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny profitovali především z dobrých přesilovek, výborné střelecké potence Tomáše Marcinka a vynikajícího výkonu Šimona Hrubce. Hráči s drakem na hrudi mají po čtyřech kolech na kontě deset bodů, na druhém místě ztrácejí na vedoucí Chomutov jediný bodík.

“Přesilovky nám celkem šly, mohli jsme ale dát víc branek. Samozřejmě si vážíme těch gólů, které tam padly. Dost často jsme se museli bránit, což není úplně ideální. Hlavně proti týmu, jakým Vítkovice jsou, neboť mají skvělé přesilovky. O tom jsme se také přesvědčili. Jsme rádi, že se nám to povedlo ubránit. Šimon byl obrovským faktorem,“ přitakává Tomáš Marcinko.

Slezané v dalším kole vycestují na led Hradce Králové, který zatím nepotvrzuje předpoklady a po čtyřech kolech má na kontě jen dva body. Oceláři pod Bílou věž zavítají s téměř kompletním kádrem, mimo hru zůstává jen kapitán Lukáš Krajíček a útočník Jakub Petružálek.

Poslední zápas Ocelářů

15. září 2017: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Marcinko (Martin Růžička, Rákos), 15. Marcinko (Hrňa, Roth), 24. Marcinko (Hrňa, Roth) – 21. Tybor (Baranka), 31. D. Květoň (O. Roman, Hrbas).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Adámek, Linhart, Roth, Jank, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Svačina, Polanský, Adamský – Irgl, Marosz, Dravecký – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v padesátém kole minulého ročníku Tipsport extraligy na svém ledě hostili Mountfield HK, tedy tým, který do té doby zatím nedokázali porazit. To ale nebyl případ duelu ve WERK ARENĚ, kdy Slezané čtyřmi brankami srazili Hradec a získali velmi cenné tři body..

26. února 2017: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 2. Dravecký (Marosz, Nosek), 24. Adamský (Nosek, M. Doudera), 51. Rákos (Roth), 55. Marek Růžička (Adamský) – 1. Džerinš (Vydarený, Köhler).

O zápase

Hrací den: 5. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 17. září 2017, 17:00
Místo utkání: ČPP Aréna, Hradec Králové
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec Mountfield HK
Umístění v tabulce 2. 14.
Bilance v TELH 4 zápasy, 3-0-1-0, skóre 14:9, 10 bodů 4 zápasy, 0-1-0-3, skóre 6:13, 2 body
Bilance venku/doma 2 zápasy, 1-0-1-0, skóre 6:5, 4 body 2 zápasy, 0-1-0-1, skóre 6:7, 2 body
Bilance posledních 10 zápasů (i s přípravou) 7 výher – 1 remíza – 2 prohry (1 v prodl.), skóre 39:21, 23 bodů 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (1 v prodl.), skóre 21:30, 9 bodů
Aktuální série 3 výhry 1 výhra