V neděli opět na hokej, Oceláři hostí Olomouc!

12.11.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Jubilejním dvacátým kolem v neděli pokračuje Tipsport extraliga, Oceláře čeká další domácí duel. Od patnácti hodin se ve WERK ARENĚ utkají s Olomoucí, tedy devátým týmem tabulky. Družina kapitána Zbyňka Irgla má o motivaci postaráno, Slezané budou chtít napravit nepovedené střetnutí s Libercem. Nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem nedělního utkání s Olomoucí je společnost Karireal, s.r.o.

HC Olomouc

Olomouckým se období kolem reprezentační přestávky zatím vůbec nepovedlo. Družina trenéra Zdeňka Venery v posledních devíti kolech zaznamenala jen dvě výhry, celkový bodový zisk z těchto kol činí osm bodů. V posledním kole Kohouti na svém ledě přivítali plzeňskou Škodovku, té podlehli 2:5. Kolísavé výsledky zatím Moru řadí na deváté místo tabulky, bod před jedenáctými Vítkovicemi.

“Plzeň hrála dobře z obrany. Přesto, že jsme dostali pět gólů, tak nám to prohráli naše nevstřelené góly. To je každý zápas, strašně se trápíme, převaha není rozhodující, rozhodující jsou góly. Kdybychom si ty šance nevytvářely, tak neřeknu, ale tohle je pro nás strašně těžké. Nevím, co na hře změnit, musíme si to rozebrat. Asi začneme trénovat střelbu do prázdné brány, abychom alespoň tyto šance proměňovaly,“ smutnil Zdeněk Venera.

“Asi jsme se málo tlačili do koncovky. Hokej se nehraje po rozích ani na držení puku, takže do příštích zápasů se musíme určitě více cpát do brány,“ dodal k utkání Tomáš Mikúš. Olomoučtí tak, stejně jako Oceláři, budou v neděli usilovat o napravení předchozího nezdaru a získání tří bodů.

Poslední zápas Olomouce:
11. listopadu: HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Fořt (J. Mikúš, Matai), 54. Skladaný (T. Mikúš) - 11. Kodýtek (Němeček, Vracovský), 13. Pulpán (P. Kadlec, Johnson), 30. D. Kubalík (Čerešňák, Němeček), 42. Kracík (Indrák, D. Sklenička), 56. Kodýtek (D. Kubalík, Kracík) .

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád (42. min. Falter) – J. Galvas, Vyrůbalík (C), Houdek, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek – Strapáč, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Holec – T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný – Fořt, Herman, Burian – Matai.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátečním devatenáctém kole zaznamenali teprve druhou prohru v základní hrací době, družina trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy těsně prohrála s úřadujícími mistry z Liberce. Ztráta připravila hráče s drakem na hrudi o vedoucí postavení v extraligové tabulce, na první místo se po vítězství 8:2 nad Karlovými Vary vrátila brněnská Kometa.

"V přípravě před utkáním bylo jedním z témat to, že nesmíme liberecké obránce nechat střílet. Bohužel jsme z první střely od modré dostali gól. Pak jsme se dostali do hry, srovnali. Bohužel jsme pak špatně přebrali hráče na útočné modré čáře a nechali jsme, shodnou okolností, obránce, který to dobře přečetl, ujet. Ten gól byl rozhodující. Soupeř dnes odvedl skvělou práci především v defenzívě. Dokázal eliminovat naše útoky, když už jsme se dostali na dostřel, tak ty rány blokoval,“ smutnil René Mucha.

“Musíme hrát trpělivě a plnit to, co nám říká trenér. Je třeba zachovat koncentraci celých šedesát minut, protože vypustíte třeba jen jedno střídání a rozhodne to zápas,“ pokračoval Jakub Petružálek. Slezané budou moci napravit svou reputaci v nedělním klání s Olomoucí. Dějištěm zápasu je třinecká WERK ARENA, úvodní buly je naplánováno na patnáctou hodinu. Přijďte Oceláře podpořit v boji o další extraligové body!

Poslední zápas Ocelářů:
11. listopadu: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Dravecký (M. Doudera, Kreps) – 12. R. Šimek (Hrabík, J. Vlach), 36. R. Šimek (Svačina, Vantuch).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Nosek, Jank, Galvas – Petružálek (A), Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Sýkora, Špirko, Jašek.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v sedmém kole zavítali na led Olomouce. Duel v hanácké metropoli nenabídl žádné gólové hody, dvě přesné trefy kapitána Ocelářů Zbyňka Irgla stačily Slezanům k dalšímu tříbodovému zisku. Hráči s drakem na hrudi natáhli vítěznou šňůru na číslo sedm!.

27. září 2016: HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 18. Burian (Jaroměřský) – 31. Irgl (Adamský), 45. Irgl (Polanský, Linhart).

O zápase

Hrací den: 20. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 13. listopadu 2016, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec