V neděli opět na hokej! Oceláři hostí Mladou Boleslav!

27.09.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po páteční výhře nad Plzní čeká Oceláře další extraligový duel. V rámci sedmého kola Tipsport extraligy do WERK ARENY zavítá nováček, BK Mladá Boleslav. Souboj druhého celku tabulky se sedmým týmem startuje od nedělních 15 hodin.

Sponzorem nedělního utkání s Mladou Boleslaví je společnost Reklamní agentura Bulawa

Oceláři v pátek vstoupili do čtyřzápasové série domácích duelů, v nedělním odpoledni je čeká v pořadí druhý duel. Od patnácti hodin se ve WERK ARENĚ Slezané utkají s druhým nováčkem extraligy - týmem BK Mladá Boleslav. Nenechte si tento duel ujít a přijďte Oceláře podpořit v boji o další extraligové body! Na úvod duelu je opět připravena 3D projekce na ledě.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři z Mladé Boleslavi hráli extraligu v letech 2008-12, ale pokaždé skončili poslední a o udržení museli bojovat v baráži. Po dvouletém pobytu v I. lize se zase dokázali vrátit zpět mezi elitu a s o poznání silnějším kádrem. K oporám Výbornému a Brošovi se přidali hráči jako Hyka, Pacovský, Stříteský, Robar nebo Květoň s Klimentou, kteří ještě vloni působili právě v Třinci.

Návrat mezi nejlepší hokejové týmy České republiky se Mladé Boleslavi zatím daří napůl. Bruslařský klub v prvním zápase po návratu do extraligy loupil na ledě mistrovského Zlína, pak doma nestačil na Pardubice. V dalším kole následovala výhra na Spartě, poté ale přišly dvě porážky - s Litvínovem a v Plzni. Naposledy se Středočeši utkali s Karlovými Vary a z ledu odcházeli s výhrou 3:1.

"Předvedli jsme opět velmi dobrý start, až skoro mrazilo, jak to připomínalo předchozí dvě domácí utkání. Mohli jsme podle mého vést i výraznějším rozdílem, soupeře jsme přestříleli. Poté jsme se trochu zalekli, aby se historie neopakovala a soupeř nám vedení nesebral, to se ale naštěstí nestalo," řekl trenér Marian Jelínek po posledním zápase.

V Mladé Boleslavi zatím podle očekávání září zkušený matador David Výborný (1+6), který je nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem týmu z města Škodovek. V kanadském bodování extraligy uzavírá první desítku, mezi asistenty mu patří dělené první místo. Nejlepšími střelci Bruslařů jsou Michal Broš (3+3), Tomáš Klimenta (3+3) a Lukáš Pabiška (3+1).

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
26. září: BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Mikulík (Trška), 31. Pabiška (Výborný, Kučný), 38. Lenc (Vidmar) – 52. Kverka (Vachovec, Tomeček).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Rittich – Hruška M., Kučný, Stříteský, Trška, Robar, Vidmar, Čermák – Hyka, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Lenc – Květoň, Vrbata, Bárta.

Nedělní duel bude pikantní zejména pro útočníka Davida Květoně. Rodák z Nového Jičína se, po sedmi sezónách strávených v Třinci, rozhodl pro změnu a zamířil do Mladé Boleslavi. Květoň zatím odehrál tři zápasy a nezaznamenal žádný kanadský bod. FOTO: www.bkboleslav.cz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po výhře v Liberci opět vrátili mezi mantinely nové WERK ARENY, kde svěřence trenérů Kalouse a Varadi odehrají další čtyři zápasy. První už hráči s dráčkem na prsou mají za sebou, v pátečním utkání porazili Plzeň, a to v poměru 3:1. Získané tři body pomohly Ocelářům poskočit na druhou příčku tabulky, tři body za zatím suverénní Litvínov.

"První třetina byla vyrovnaná, bylo to o první brance. Se štěstím jsme se prosadili v oslabení, nakonec z toho byl krásný gól. Povedlo se nám ubránit vyloučení, pak jsme v přesilovce přidali druhou branku. Zápas dnes rozhodly speciální týmy, které chodí na přesilovky a oslabení," řekl po vítězství s Plzní asistent trenéra Václav Varaďa.

V neděli Oceláři vyjedou ke druhému zápasu ze série domácích klání. Do WERK ARENY zavítá nováček z Mladé Boleslavi. "Musíme plně využít domácího prostředí a všechny zápasy vyhrát. Na Mladou Boleslav jsem hodně zvědavý, zatím se jeví celkem dobře. Určitě to nebude jednoduché. Přijedou k nám s potenciálem urvat nějaké body, my se pokusíme jim to znepříjemnit a vyhrát," vyhlíží Jakub Orsava další duel.

Oceláři po posledním utkání nemohou počítat s útočníkem Radimem Matušem, který v pátek, po nárazu plzeňského Jeřábka, utrpěl otřes mozku. Nejistý je i start dalšího útočníka - Tomáše Plíhala.

Poslední zápas Ocelářů:
26. září: HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. Irgl (Rufer), 35. Orsava (Dravecký, Klesla), 58. Rákos (Dravecký) – 60. T. Sýkora (Jeřábek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Klesla (C), Roth, M. Doudera, Trončinský, Linhart, Nosek, Galvas – Adamský, Polanský (A), Irgl – Dravecký, Matuš, Kreps – Orsava, Žejdl, Rákos – Rufer, Kindl, Cienciala.

V pátek se po dvouměsíční pauze do sestavy Ocelářů vrátil forward Daniel Rákos. Pardubický rodák v utkání s Plzní odehrál devatenáct minut a vsítil třetí branku svého týmu. Jak se mu bude dařit proti nováčkovi extraligy?

Poslední vzájemný zápas

Oceláři se s Mladou Boleslaví naposledy střetli v sezóně 2011/2012, tato sezóna také pro Středočechy byla ve znamení sestupu do první ligy. Utkání hrané v rámci čtyřicátého čtvrtého kola mělo jednoznačný průběh. Slezané se po čtyřbrankové prostřední dvacetiminutovce ujali vedení 5:0 a to již nepustili. Hosté se zmohli jen na kosmetickou úpravu konečného skóre do podoby 6:1 pro domácí tým.

29. ledna 2012: HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Varaďa (Klimenta, Bonk), 22. Richter (Orsava, Adamský), 26. Bonk (M. Hořava, Zíb), 27. Orsava (Polanský), 28. Klimenta (Varaďa), 46. Klimenta (Zíb, Varaďa) – 46. Bahenský (Cetkovský).

O zápase

Hrací den: 7. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 28. září 2014, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec