V neděli opět doma, dorazí Plzeň!

27.02.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraligu v neděli čeká jubilejní padesáté kolo, Oceláři jej odehrají mezi svými mantinely. Do WERK ARENY dorazí další favorizovaný tým, třetí Škoda Plzeň. Duel startuje v nedělních 15 hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem nedělního utkání s Plzní je společnost Bytoslan, spol. s.r.o.

HC Škoda Plzeň

Plzeňští se drží v horních patrech tabulky, aktuálně jim tři kola před koncem náleží třetí příčka s dvoubodovým náskokem na čtvrtý Hradec Králové. Druhou Spartu už Západočeši dohnat nemohou, v závěru základní části se proto budou soustředit na uhájení třetí pozice. Svěřenci trenérů Michala Straky, Ladislava Čiháka a Jaroslava Špačka ale v minulém kole nepodali ideální výkon, na ledě Mladé Boleslavi prohráli 1:5.

“Věděli jsme, že Boleslav po nás půjde a včas jsme posouvali puky, nedostali jsme se pod tlak. Navíc jsme v oslabení dali gól a vedli 1:0. Během tří minut druhé třetiny jsme ale zápas ztratili. Byli jsme lehkovážní, ztráceli jsme puky, domácí chodili do přečíslení a zápas otočili. Ve třetí třetině jsme zkoušeli hru stáhnout na tři pětky, ale třetí gól, který jsme dostali poté, co nám opět odjeli do přečíslení, vše rozhodl,“ řekl Michal Straka po pátečním klání.

Škodovku v následujících dnech čekají dva venkovní zápasy. V neděli se indiáni představí na ledě třinecké WERK ARENY, v úterý pak zavítají do Zlína. „Nekoukáme na to, s kým budeme hrát v play-off, hlavní je pro nás uhrát umístění v první čtyřce. V Třinci se budeme snažit udělat maximum pro body, bude to ale hodně těžký zápas. V Třinci se nám delší dobu nedaří, ale musíme jet odhodlaní a udělat maximum pro body. Musíme hrát celý zápas, ne půlku,“ řekl obránce Jakub Jeřábek pro klubový web.

Poslední zápas Plzně:
26. února: BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Musil (Hyka), 23. Klimenta (Klepiš), 44. Pacovský (Jarůšek), 51. Lenc (Klepiš, Rýgl), 57. Hyka (Bárta) – 6. Jeřábek (Kratěna, Lev).

Sestava Plzně v posledním zápase: Polívka – Jeřábek, Kudroč, Kvasnička, Kadlec, Sklenička, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Poletín, Lev, Hollweg.

Produktivitu Škodovky táhnou především dva hráči - Dominik Kubalík (na snímku) a Jaroslav Kracík. Oba mají shodně 40 bodů, Kubalík vede díky větší porci nastřílených branek (25). FOTO: Milan Podpera (www.hcskoda.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole na svém ledě hostili Spartu Praha, proti favoritovi vyválčili jeden bod. Svěřencům trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy se však náskok na jedenácté Vítkovice ztenčil na rozdíl tří bodů, Slezané ale mají k dobru lepší bilanci vzájemných zápasů. Prohra brněnské Komety naopak umožnila Ocelářům chvilkový posun na devátou příčku o skóre před Jihomoravany. Po konci základní části, kdy se v potaz berou vzájemné zápasy, ale lepší bilanci má Kometa.

V pátek si hráči s dráčkem na hrudi na své konto zapsali velmi cenný bod, který může na konci znamenat rozdíl mezi postupem do předkola nebo pokračováním ve skupině play out. „Prohrávali jsme o dvě branky, hráči pak ale ukázali velkou morální sílu a dokázali srovnat. Ve třetí třetině jsme možná více byli na puku, pokaždé jsme ale chodili do plných. Soupeř efektivně bránil střední pásmo, těžko jsme se prosazovali. V prodloužení to mohlo padnout na obě strany, v dovednostní soutěži byl lepší soupeř,“ hodnotil René Mucha duel proti Spartě.

”Možná jsme mohli vyvinout ještě větší tlak, ale to už je teď těžké hodnotit. Ještě máme tři zápasy a uděláme všechno pro to, abychom je vyhráli,“ burcuje útočník Vladimír Dravecký. Slezané se budou v neděli muset opět obejít bez distancovaného Daniela Rákose, na marodce i nadále zůstává šestice hráčů.

Poslední zápas Třince:
26. února: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:3 sn. (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Adamský (Dravecký, Plíhal), 27. Plíhal (Svačina, Dravecký) – 13. Černoch (Čajkovský, Hamilton), 17. Piskáček (Přibyl, Forman), rozh. nájezd Hamilton.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Galvas, M. Doudera, Stehlík, Jank, Hrabal, Slovák, L. Doudera, Nosek – Tybor, Kopecký (A), Irgl (C) – Svačina, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Rufer – Jašek, M. Kovařčík, Matuš.

David Nosek nejen, že odvádí poctivou práci v defenzívě, patří také mezi ofenzivní hrozby Třince. Nosek je se čtrnácti získanými body šestý v týmové produktivitě. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

V rámci 37. kola Tipsport extraligy čekal třinecké Oceláře duel na ledě Plzně. Svěřenci trenérského tandemu Dopita-Mucha se v západočeské metropoli prezentovali poctivým defenzivním pojetím a díky gólům Vladimíra Draveckého, Jiřího Polanského a trefě do opuštěné branky Jána Sýkory hráči s dráčkem na hrudi získali tři veledůležité body.

17. ledna 2016: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 0:2, 1:1).
Branky a nahrávky: 58. Kudroč (Kracík) – 21. Dravecký (Žejdl, Irgl), 31. Polanský, 60. Sýkora (Tybor).

O zápase

Hrací den: 50. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 28. února 2016, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec