V neděli opět doma, Oceláři hostí Hradec!

28.10.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraligu již za nedlouho čeká první reprezentační pauza, před ní ale ještě čtrnáctičlenný peloton sehraje tři kola. Oceláři se v neděli vrátí do WERK ARENY, od patnácti hodin přivítají hradecký Mountfield. Podaří se hráčům s drakem na hrudi navázat na páteční výhru a zapsat další tři body?

Sponzorem posledního domácího utkání Tipsport extraligy před reprezentační přestávkou mezi druhými Oceláři a čtvrtým celkem tabulky hradeckým Mountfieldem je společnost N5K Group, s.r.o.

Mountfield Hradec Králové

Hradečtí nevstoupili do sezóny ideálně, v prvních třech kolech nezískali ani bod. Poté ale přišla série tří výher, pak znovu dvě porážky. Mezi devátým a patnáctým kolem Mountfield zažil zatím nejlepší sérii, svěřenci trenéra Václava Sýkory zvítězili za tři body ve všech sedmi kolech, inkasovali přitom jen pět branek. Poslední dva zápasy se ale Hradci nepovedly, Mountfield prohrál s Litvínovem a v Plzni.

“Jeli jsme do Plzně s pokorou. Připravovali jsme se na jejich velkou ofenzivní sílu. Mají výborný pohyb a dávají hodně gólů. Hráli jsme slušně do defenzívy, ale nebyli jsme schopni prosadit se v ofenzívě, nedokázali jsme si vypracovat šance. Měli jsme pouze pár možností v přesilovkách, ze kterých jsme však nevstřelili žádný gól. Plzeň tak dneska zaslouženě vyhrála,“ hodnotil asistent Tomáš Martinec poslední duel.

Hradečtí tak zcela jistě budou v dalším utkání na ledě WERK ARENY chtít zlomit tuto minisérii a znovu se vrátit na vítěznou vlnu. ”Třinec možná hraje trochu techničtější hokej, co si pamatuji z posledního vzájemného utkání. Je to top tým s výborným kádrem, takže kvalitou bude ten zápas, počítám, kvalitní,“ předvídá Dominik Graňák.

Poslední zápas Hradce

27. října 2017: HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 1:0 (0:0, 1:0, 0.0).
Branky a nahrávky: 34. Kracík.
Sestava Hradce v posledním zápase: Rybár – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandič, Vydarený, Pláněk – Vopelka, Dragoun, Köhler – Látal, Kukumberg, Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Berger, Jarůšek.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři mají za sebou dvojzápas s krajským rivalem z Vítkovic. Největší hokejové derby nabídlo atraktivní podívané jak v Třinci, tak v Ostravě. Ve WERK ARENĚ se radovaly Vítkovice, Oceláři však dokázali Ostravanům v pátek oplatit porážku a před vyprodanou Ostravar arénou slavit tříbodové vítězství. Hráči s drakem na hrudi se tak udrželi na dohled vedoucí Plzni, na ní momentálně ztrácejí jediný bodík.

”Ta skvělá kulisa si musela zápas užít. Jsem přesvědčený, že jsme sehráli výborné utkání, měli skvělý pohyb a vytvářeli si spoustu šancí. I když Vítkovice ve druhé třetině zabraly a měly ošemetné situace i velké gólové příležitosti, tak po smolném gólu v naší přesilovce kluci hráli velmi obětavě. Tři body jsme si zasloužili. Děkuji celému týmu a brankáři Strmeňovi, který podal výborný výkon,“ radoval se Václav Varaďa.

Podobné pocity po páteční výhře měl také brankář Jan Strmeň, který vůbec poprvé zasáhl do moravskoslezského derby. „Bylo to první derby, přišla se podívat celá rodina. Nemohla dorazit akorát máma, protože byla v práci, jinak ale tady byli skoro všichni. Zatím jsem chytal jen severočeské derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Tady v regionu to je ale daleko víc vyhecované, proto jsem rád za tyhle tři body.“ Odpověď na otázku ohledně brankáře pro nedělní duel ale zatím znají pouze trenéři. „Jak to bude v neděli, to zatím opravdu nevím, rozhodnou trenéři. Zápasů ještě ale bude hodně a já věřím, že nějakou šanci snad dostanu,“ dodal Jan Strmeň.

Poslední zápas Ocelářů

27. října 2017: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Szturc (Výtisk, Klok) – 9. Cienciala (Irgl), 18. Rákos (Svačina, Roth).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Strmeň – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Rákos, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, Hrňa – Irgl, Cienciala, Kofroň.

Poslední vzájemný zápas

Páté kolo Tipsport extraligy proti sobě postavilo hokejisty z Hradce Králové a Třince. Oceláři měli povedený vstup do utkání, kdy vedli po úspěšné dorážce kapitána Martina Růžičky, který pro tento duel zastupoval zraněného Lukáše Krajíčka. Jenže další trefu už na ledě houževnatého rivala nepřidali a na východě Čech podlehli 1:3.

17. září 2017: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0.
Branky a nahrávky: 28. Köhler (Kukumberg, Rosandić), 44. Köhler (Bednář, Džerinš), 45. Köhler – 7. Martin Růžička.

O zápase

Hrací den: 18. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 29. října 2017, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec