V nájezdech si prostě věřím, říká Vojtěch Polák

21.09.2010 · Martin Stebel
Cenné dva body získali Oceláři v úterním střetnutí na mladoboleslavském kluzišti. Triumf v poměru 3:2 se zrodil až po dramatu samostatných nájezdů, ve kterých měl hlavní slovo Vojtěch Polák, autor trojnásobně úspěšné penalty. Neomylného kanonýra jsme vyzpovídali po telefonních linkách.

Domácí celek, který v úvodních dvou kolech posbíral komplet bodů, zahájil duel lépe a v první třetině se po zásluze ujal vedení: "Nebyl to vůbec lehký zápas. Boleslav byla na začátku aktivnější a dostávala se často před naší branku. Až ve druhé třetině jsme se postupně zlepšili a povedlo se vyrovnat. Trochu škoda, že jsme se nedostali do vedení. Šance tam rozhodně byly. Myslím ale, že remíza po šedesáti minutách byla docela zasloužená," okomentoval průběh střetnutí.

V prostřední části se pohotovému střelci povedlo skórovat po krásné přesilovkové kombinaci celé formace: "Za brankou vybojoval puk Venca Varaďa, který posunul na Radka Bonka. Poté jsem dostal ideální nahrávku před branku od Stana Hudce a měl jsem poměrně snadnou práci. Už jsem pouze slíznul smetánku," smál se při popisu vyrovnávacího momentu.

Vojta Polák se v nájezdech proti Mladé Boleslavi třikrát nemýlil, foto: Jan Pavlíček

Utkání se Středočechy ani po 65 minutách nepoznalo vítěze. V disciplíně zvané samostatné nájezdy se znovu v plné síle projevila mimořádná šikovnost, rychlé ruce a taky ocelové nervy sympatického útočníka: "Musím říct, že jsem si dnes opravdu věřil. Zdravé sebevědomí bývá u nájezdů asi rozhodující. Poprvé jsem to zkusil nad vyrážečku, druhý nájezd mířil mezi nohy a ten třetí někde pod vyrážečku," popisoval svůj husarský kousek a plynule pokračoval: "Nájezdy s klukama vždy po tréninku zkoušíme a probíhají různé sázky. Je to pro nás docela prestižní záležitost. Penalty mně opravdu baví a velice rád je pokaždé piluji. Většinou do poslední chvíle sleduji reakci gólmana a poté zvolím vhodné zakončení," naznačil možný recept pro svou efektivitu při nájezdové loterii.

Další dva zápasy odehrají Oceláři na domácím ledě. Do Werk arény postupně zavítá v pátek Kladno a v neděli dorazí pražská Sparta: "Po nezdaru s Pardubicemi už nechceme na domácím ledě ztrácet body. Letos máme vysoké ambice, proto bude naší snahou oba soupeře porazit. Doufám, že dnešní výhra bude tím správným odrazovým můstkem k dalším bodům," přeje si usměvavý forvard s čtyřiadvacítkou na zádech.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary