V Liberci se mi chytalo vždy dobře, říká brankář Martin Vojtek

02.01.2011 · Ondřej Flanderka
Jedním z hlavních hrdinů nedělního duelu mezi Bílými Tygry a třineckými Oceláři byl brankář Martin Vojtek. Zkušený gólman nahradil i pod Ještědem zraněného Petera Hamerlíka a velmi dobrým výkonem pomohl Slezanům k výhře 3:2. Vojtek tak navázal na první vzájemný zápas, ve kterém v říjnu v Tipsport areně dokonce vychytal nulu.
Martine, jak byste popsal dnešní utkání?
Rozdělil bych ho na dvě části. První dvě třetiny jsme byli o trochu lepší, pak v poslední třetině jsme ale začali špatně, když jsme dostali gól při naší přesilovce, a tím jsme Liberec nakopli. Pak jsme to horko těžko udrželi.

Liberec poté brance na 1:3 začal hodně dominovat, souhlasíte?
Určitě, ale byl to můj gól. Protože ten hráč to střílel z úhlu na první tyčku a to jsem měl mít, bylo to vyloženě moje.

Jak Vám v tu chvíli bylo?
No bylo to hodně nepříjemné. Navíc jsme tam pak ke konci už za stavu 3:2 hráli čtyři minuty v oslabení, takže jsme toho měli plné zuby a jsme moc rádi, že jsme to nakonec udrželi a vezeme tři body.

Martin Vojtek momentálně zastupuje v brance zraněného Petera Hamerlíka a vede si dobře. Dva zápasy - dvě výhry.

Samotný závěr utkání byl hodně nervózní, dostal jste dvě minuty za nafilmovaný pád a celkově se hodně vylučovalo…
Mel jsem tam jeden vzájemný souboj s Tomášem Vakem, zároveň jsme se tam sekli, takže myslím, že si nemáme co vyčítat.

Po brance domácích na 2:3 se u jedné z trestných lavic rozbilo plexisklo a pár minut se nehrálo. Myslíte si, že Vám tento moment hodně pomohl?
To nevím, samozřejmě chvíli se nehrálo, ale že by to nějak vyloženě ovlivnilo ten závěr, to asi ne.

Vypadá to, že se Vám v Liberci chytá dobře…
Je to tak, ale to už z dob, kdy jsem hrál druhou národní ligu s Přerovem v té staré hale. Nevím, čím to je, ale tady v Liberci se mi opravdu vždycky chytá dobře, daří se mi tady, takže i tu dálku sem jezdím rád. Vždycky se tady hrálo proti silnému týmu, mají dobré publikum, navíc teď ta nová pěkná hala, je to tady pěkné.

V prvním utkání letos jste zde vychytal nulu, dnes jste také nebyl zas až tak daleko.
Ne, tak to vůbec neberu. Jsme rádi za tři body a na nuly už si ve svém věku nehraji.